Citrulino privalumai, maisto produktai, papildai ir šalutinis poveikis

Citrulinas - daktaras Kirvis

Citrulinas yra amino rūgštis, dažnai naudojama siekiant pagerinti bendrą sveikatos būklę ir pagerinti jūsų fizinę būklę. Nors tai nėra laikoma nepakeičiama amino rūgštimi, ji vis tiek yra nepaprastai svarbi sveikatai ir gali pasigirti daugybe naudos sveikatai.

Įsigiję maisto produktus, kuriuose gausu šio pagrindinio junginio, galite palaikyti geresnę kraujotaką, pagerinti deguonies pasisavinimą, skatinti raumenų augimą ir dar daugiau.

Taigi, kas yra citrulino malatas ir kaip jis gali paveikti jūsų sveikatą? Skaitykite viską, ką reikia žinoti apie šią svarbią aminorūgštį, taip pat keletą paprastų būdų greitai padidinti suvartojamą kiekį.

Kas yra citrulinas? Kaip tai veikia?

Citrulinas yra aminorūgščių rūšis, siejama su ilgu naudos sveikatai sąrašu. Pirmą kartą jis buvo atrastas 1914 m., Kai buvo izoliuotas nuo arbūzo, tačiau iš tikrųjų jis buvo nustatytas tik 1930 m.

Ši svarbi aminorūgštis yra neatsiejama nuo karbamido ciklo, kuris yra kelias, padedantis amoniaku iš organizmo išsiskirti per šlapimą. Kaip ir alaninas, argininas ir glicinas, jie laikomi nebūtinais, o tai reiškia, kad jūsų kūnas gali juos gaminti pats.

Jo taip pat galima rasti daugelyje skirtingų maisto produktų ir papildų, kurie gali padėti padidinti jūsų lygį ir padidinti galimą šios galingos aminorūgšties naudą sveikatai.

Ši aminorūgštis vaidina pagrindinį vaidmenį keliuose organizmo procesuose. Pradedantiesiems tai padeda padidinti kraujotaką ir sumažinti kraujospūdį, praplečiant arterijas.

Jis taip pat veikia panašiai kaip azoto oksido papildai, kad padidintų azoto oksido kiekį organizme, kuris yra junginys, veikiantis kaip kraujagysles plečiantis vaistas, atpalaiduojantis kraujagyslių raumenis ir skatinantis kraujotaką. Taip yra todėl, kad jis virsta argininu, kita amino rūgštimi, naudojama organizme gaminant azoto oksidą.

Dėl savo gebėjimo skatinti tinkamą kraujotaką jis buvo susijęs su keletu galimų naudos sveikatai. Visų pirma manoma, kad jis sumažina kraujospūdį, užkerta kelią erekcijos disfunkcijai ir padidina deguonies pasisavinimą, kad būtų optimizuota fizinė veikla.

L-citrulinas ir L-argininas

Kokie yra pagrindiniai arginino ir citrulino skirtumai?

Ir argininas, ir citrulinas yra nepakeičiamos amino rūgštys, reikalingos keliems sveikatos aspektams. Tačiau citrulinas iš tikrųjų paverčiamas argininu, kuris naudojamas azoto oksidui gaminti, kuris yra svarbus junginys, padedantis palaikyti geresnę kraujotaką atpalaiduojant raumenis kraujagyslėse.

Dėl savo panašumų L-citrulinas ir L-argininas kartu vartojami papilduose, skirtuose gydyti tokias ligas kaip aukštas kraujospūdis ir erekcijos disfunkcija. Įdomu, tačiau kai kurie tyrimai iš tikrųjų parodė, kad vartojant citruliną, arginino kiekis gali padidėti efektyviau nei vien tik arginino papildai.

Tiesą sakant, vienas didžiausių citrulino ir arginino skirtumų yra tai, kaip šios dvi amino rūgštys absorbuojamos organizme. Vienas tyrimas paskelbtas Mityba pažymi, kad citrulinas ypač gerai absorbuojamas geriant.

Daugelis papildų taip pat sujungia šias svarbias amino rūgštis, kad padėtų gydyti tokias problemas kaip aukštas kraujospūdis ir impotencija. Tačiau reikia daugiau tyrimų, norint nustatyti geriausią L-arginino ir L-citrulino dozę sergant ED ir kitomis ligomis, taip pat ar reikėtų vartoti L-argininą ir L-citruliną prieš miegą, valgio metu ar kitu dienos metu .

Privalumai

1. Sumažina kraujospūdį

Keli perspektyvūs tyrimai nustatė glaudų ryšį tarp L-citrulino ir kraujo spaudimo lygio. Įrodyta, kad tai padeda pagerinti ląstelių, kurios iškloja kraujagysles ir veikia kaip natūralus azoto oksido stiprintuvas, funkciją.

Vienas tyrimas iš Japonijos parodė, kad citrulino papildo vartojimas pagerino endotelio disfunkciją ir sumažino lipoproteinų oksidaciją, dėl kurios gali išsivystyti aterosklerozė arba riebalinės apnašos arterijose. Kitas tyrimas paskelbtas Europos taikomosios fiziologijos žurnalas parodė, kad vartojant šią aminorūgštį sistolinis ir diastolinis kraujospūdis sumažėjo atitinkamai 6 ir 14 proc.

2. Gali padėti gydyti erekcijos disfunkciją

Erekcijos disfunkcija (ED) yra nesugebėjimas pasiekti ar išlaikyti erekciją, kurią gali sukelti tokios medicininės problemos kaip aukštas kraujospūdis, taip pat psichinės ir emocinės problemos, tokios kaip stresas. Citrulinas yra viena iš populiariausių natūralių receptinių ED papildų alternatyvų dėl savo gebėjimo pagerinti kraujotaką ir sumažinti kraujospūdžio lygį.

2011 m. Italijos Fodžos universiteto atliktas tyrimas parodė, kad nors ši amino rūgštis nebuvo tokia veiksminga kaip kiti receptiniai ED sildenafiliu, jis jau po mėnesio sugebėjo pagerinti kelis erekcijos disfunkcijos simptomus.

Taigi per kiek laiko L-citrulinas dirba ED? Nors individualūs rezultatai gali skirtis, dauguma žmonių simptomų pagerėjimą patiria per kelias pirmąsias savaites nuo gydymo pradžios.

3. Palaiko raumenų augimą

Tokios amino rūgštys, kaip ši, yra būtinos, kai reikia auginti raumenis. Tyrimai rodo, kad šis svarbus junginys stimuliuoja raumenų baltymų sintezę ir vaidina pagrindinį vaidmenį palaikant baltymų homeostazę.

Vienas tyrimas iš Maljorkos (Ispanija) netgi parodė, kad vartojant L-citrulino malatą, fizinio krūvio metu gali pagerėti šakotosios grandinės aminorūgščių naudojimas ir padidėti žmogaus augimo hormono, kuris, kaip manoma, pagerina fizinį pajėgumą ir raumenis, kiekis. jėga.

4. Padidina pratimų atlikimą

Kai kurie tyrimai rodo, kad ši aminorūgštis gali padėti pagerinti deguonies naudojimą raumenyse, o tai gali duoti daug naudos, kai reikia treniruotės. Pavyzdžiui, tyrimas Tarptautinės sporto medicinos draugijos leidinys nustatė, kad vartojant citrulino priedą pagerėjo dviratininkų fiziniai pajėgumai ir netgi pagerėjo nuovargio ir susikaupimo jausmas iškart po fizinio krūvio.

Kitas tyrimas parodė, kad jis efektyviai padidino ištvermę ir didelio intensyvumo pratimus, padidindamas deguonies pasisavinimą.

Maistas ir kaip tai padaryti dietos metu

Kokie maisto produktai turi citruliną? Jo galima rasti daugelyje natūralių maisto šaltinių, todėl galite lengvai patenkinti šios svarbios aminorūgšties poreikius atlikdami keletą paprastų dietos pakeitimų.

Kai kurie iš geriausių šios amino rūgšties maisto šaltinių yra:

Yra daug įvairių būdų, kaip pradėti įtraukti šiuos maistingus maisto produktus į savo mitybą. Štai kelios receptų idėjos, padėsiančios jums pradėti:

Papildai ir dozavimo informacija

Yra du įprasti citrulino papildų tipai: L-citrulinas ir citrulino malatas.

Kuo skiriasi L-citrulinas ir citrulino malatas?

Pagrindinis skirtumas tarp citrulino ir citrulino malato yra skirtingi jose esantys junginiai. Nors L-citruline yra vien citrulinas, citrulino malate yra L-citrulino ir DL-malato, junginio, kuris padeda energijos gamybai fizinio krūvio metu.

Kiek citrulino reikėtų vartoti per dieną ir kada turėčiau vartoti?

L-citrulino dozė gali skirtis priklausomai nuo vartojamo papildo tipo ir būklės, kurią bandote gydyti.

L-citrulino milteliai paprastai buvo tiriami nuo trijų iki penkių gramų per parą dozėmis. Citrulino malato dozė paprastai būna šiek tiek didesnė, o dozė svyruoja nuo šešių iki aštuonių gramų per dieną, kad būtų pasiekti didžiausi rezultatai.

L-citrulino dozė ED gali būti šiek tiek mažesnė, dozės svyruoja nuo 1,5 iki trijų gramų per dieną.

Nėra jokių konkrečių citrulino malato dozavimo laiko gairių, tačiau jei norite padidinti raumenų atsistatymą ir ištvermę, prieš mankštą rekomenduojama skirti maždaug valandą. Dėl kitų sąlygų, galite padalinti savo priedą į keletą mažesnių citrulino dozių, kurias galima vartoti valgio metu visą dieną.

Rizika, šalutinis poveikis ir sąveika

Daugeliu atvejų ši svarbi aminorūgštis yra saugi, veiksminga ir susijusi su labai nedaugeliu L-citrulino šalutinių poveikių. Tiesą sakant, vienas tyrimas iš Paryžiaus parodė, kad net didelių iki 15 gramų dozių per dieną vartojimas buvo saugus ir dalyvių gerai toleruojamas.

Nėščios ar krūtimi maitinančios moterys turėtų vengti papildų, kad būtų išvengta bet kokio galimo citrulino šalutinio poveikio. Tai taip pat nerekomenduojama tiems, kurie vartoja kitus vaistus, tokius kaip nitratai nuo padidėjusio kraujospūdžio, širdies ligų ar erekcijos sutrikimų.

Jo vartojimas kartu su šiais vaistais gali sukelti pavojingus kraujospūdžio kritimus, kurie gali būti kenksmingi.

Todėl geriausia pasitarti su gydytoju prieš pradedant vartoti papildus, jei vartojate kokių nors vaistų arba turite kokių nors sveikatos sutrikimų. Be to, naudokite tik taip, kaip nurodyta, kad išvengtumėte neigiamo poveikio sveikatai.

Paskutinės mintys

  • Kas yra L-citrulinas? Tai svarbi neesminė aminorūgštis, atliekanti pagrindinį vaidmenį keliais sveikatos aspektais.
  • Organizme jis virsta argininu, iš kurio gaminamas azoto oksidas – junginys, kuris padeda išplėsti ir atpalaiduoti kraujagysles, kad būtų skatinama tinkama kraujotaka.
  • Galima nauda yra sumažėjęs kraujospūdis, padidėjęs raumenų augimas ir pagerėjęs fizinis krūvis. Citrulino malatas taip pat yra naudingas tam tikroms sveikatos sąlygoms, pavyzdžiui, erekcijos disfunkcijai, nes jis gali padidinti kraujo tekėjimą per kūną.
  • Nors jis paprastai yra saugus ir susijęs su labai nedaug šalutinių poveikių, jis nerekomenduojamas tiems, kurie vartoja nitratus ar vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio, širdies ligų ar erekcijos sutrikimų, taip pat nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims.