Šarminio vandens nauda, ​​šalutinis poveikis, rizika ir dar daugiau

Šarminis vanduo - Dr. Ax

Šarminis vanduo pastaraisiais metais greitai išpopuliarėjo nuo sveikatos entuziastų iki profesionalių sportininkų, nesvarbu, ar jie seka šarminė dieta ar tiesiog bando gauti daugiau naudos iš jų drėkinimo. Tiesą sakant, NBA superžvaigždės, tokios kaip Carmelo Anthony ir LeBronas Jamesas, yra vieni iš labiausiai žinomų šarminio vandens mėgėjų, pranešimuose teigiama, kad tam tikri profesionalūs žaidėjai gauna daugiau nei pusšimtį šarminio vandens butelių dėklų, kiekvieną mėnesį siunčiamų į jų namus. (1a)

Tiesa, kad jūsų kūno pH vaidina svarbų vaidmenį sveikatos būklėje, o įprasta amerikietiška dieta paprastai yra užpildyta rafinuotu cukrumi, hidrintais aliejais, natrio pertekliumi, daug fruktozės turinčiu kukurūzų sirupu, cheminiai priedai, pesticidai, sintetiniai hormonai ir ypač perdirbti maisto produktai visa tai gali prisidėti prie žemo laipsnio acidozės arba rūgšties perprodukcijos kraujyje, puoselėjant aplinką, kurioje liga gali klestėti.

Kai kurie teigia, kad šarminis vanduo arba aukštas pH vanduo yra geriausias geriamas vanduo, kalbant apie sveikatą, ir cituoja ilgą galimo šarminio vandens naudą, nes padidėja svorio atsparumas vėžiui. Bet ar šis populiarus gėrimas atliepia ažiotažą, ar tai tik dar viena mada, naudojama vartotojams, besirūpinantiems sveikata? Nutraukime diskusijas ir suraskime tiesą.

Kas yra šarminis vanduo?

Šarminis vanduo yra vandens rūšis, kurios pH yra aukštesnis nei įprasto vandens ir neigiamas neigiamos oksidacijos redukcijos potencialas (ORP), o geriausias tipas yra natūraliai šarminis šaltinio vanduo. (1b) Tai yra rūgštingumo matas – žemas pH lygis rodo rūgštesnę medžiagą, o aukštesnis – šarmingesnį. Per daug vandenilio jonų reiškia, kad ląstelėms yra mažiau deguonies, todėl sumažėjus pH, padidėja rūgštingumas. Mažiau vandenilio jonų reiškia, kad yra daugiau deguonies, o tai lemia šarmingesnę arba bazinę būseną. Nėra žinomos ligos, kuri galėtų išgyventi šarminėje būsenoje.

Šarminis jonizuotas vanduo yra aukštesnis, nes jo pH lygis yra tariamai naudingesnis nei jūsų pagrindinis vandentiekio vanduo. Paprastai jis laikosi, kai pH lygis yra maždaug 8 arba 9, o vandens pH yra arčiau 7,0 ar mažesnis. Taip pat sakoma, kad šarminis vanduo suteikia daugiau pagrindinių mineralų, kurių organizmui reikia tinkamai veikti, pvz kalcio, kalio, natrio ir magnis.

Vidutiniškai kraujo pH turėtų būti maždaug 7,365 skalėje tarp 0–14, paliekant kraują šarmų ir rūgščių santykiu 60/40.

Šarminiai junginiai kraujyje buferizuoja rūgštis su keturiais pagrindiniais šarminiais mineralais – kalciu, magniu, natriu ir kalio – kurios kartu palaiko kūną sveiką ir tinkamai veikia.

  • Kalcis stiprina mūsų kaulus ir palaiko sveiką kraujotakos sistemą.
  • Magnis padeda paversti mūsų maistą energija ir palaiko raumenų, nervų, širdies ir inkstų veiklą.
  • Natris kontroliuoja kraujospūdį, subalansuoja skysčius kūne ir įtakoja raumenų judėjimą.
  • Kalis padeda palaikyti raumenų atsipalaidavimą ir susitraukimą, kas yra nepaprastai svarbu aplink širdį, taip pat padeda virškinti ir šalinti skysčius.

Kūnas sunkiai dirba, kad kraujas natūraliai laikytųsi šarminės būsenos ir prireikus paims iš atsargų, kad išlaikytų pusiausvyrą.

Susiję: Vandenilio vanduo: sveikesnis vanduo ar rinkodaros triukas?

Šarminio vandens diskusijos

Deja, tyrimai apie galimą šarminio vandens naudą yra riboti. Maža to, daugelis šaltinių aklai išmeta nepagrįstus teiginius, stengdamiesi parduoti tokius produktus kaip brangios šarminio vandens filtrų sistemos, o ne teikti įrodymais pagrįstą informaciją apie sveikatą vartotojams.

Tai sakant, tie, kurie palaiko šarminį vandenį, o ne rūgštinį, teigia, kad jis teikia daug naudos sveikatai. Būtent, kad tai skatina medžiagų apykaitą, sulėtina kaulų nykimą, pakeičia senėjimą ir pagerina maistinių medžiagų įsisavinimą, neutralizuodamas ligą sukeliančią rūgštį kraujyje. Jie mano, kad atliekant tyrimus ne visada gali būti nustatyta mažos laipsnio acidozė, todėl jūsų kūnas patiria tylias pasekmes.

Kita vertus, priešinga pusė sutinka, kad gali būti naudos, tačiau neaišku, ar šarminio vandens naudą lemia aukštas paties vandens ar jame esančių mineralų pH lygis. Jų perspėjimas visiems? Nežiūrėkite į teiginius apie sveikatingumą, kurie gali skambėti per gerai, kad būtų tiesa, ir nepamirškite, kad visi šarminiai vandenys ir šarminio vandens jonizatorių sistemos nėra lygios. Norite gauti kuo geresnį šarminį vandenį ir vandens jonizatorius.

Organizmą ir visus jo organus šarminti yra sudėtinga, o dėl pH pusiausvyros kyla sunkumų. Jei pagrindinė priežastis nežinoma, oponentai mums primena, kad šarminio vandens gėrimas gali būti ne atsakymas į jūsų žemą pH lygį. Be to, žmogaus kūnas nebuvo sukurtas gyventi nuolatinėje šarminėje būsenoje.

Pamenate tą 60/40 santykį, kuris buvo minėtas anksčiau? Nuolat vartojant daug šarminio vandens, jūsų organizmas gali sutrikti pH balansas, tampa žalingas jūsų sveikatai.

Šarminis vanduo, palyginti su struktūriniu vandeniu, palyginti su įprastu vandeniu, palyginti su mineraliniu vandeniu

Šiomis dienomis programoje yra daugybė variantų vanduo buteliuose jūsų vietinio prekybos centro skyrių. Kadaise apsiribota įprastu geriamuoju vandeniu, dabar yra daugybė įvairių vandens rūšių, pradedant šarminiu vandeniu ir struktūriniu vandeniu bei mineraliniu vandeniu.

Įprastame butelyje esančiame vandenyje paprastai yra išgryninto vandens, kuris yra pagamintas iš vanduo iš čiaupo kuris buvo filtruojamas per procesą, vadinamą atvirkštine osmosu, pašalinančiu priemaišas ir mikroorganizmus. Šioje vandens formoje yra nedaug mineralų, įskaitant kalcį, magnį, kalį ir natrį. Išgryninto vandens rūgštinis arba neutralus pH paprastai yra 7,0 arba žemesnis. (2)

Kita vertus, mineralinis vanduo gaunamas iš mineralinio šaltinio ir paprastai jame yra įvairių mineralų, tokių kaip druskos ir sieros junginiai. Jį galima įsigyti tiek negazuotų, tiek putojančių rūšių, klasifikuojamų atsižvelgiant į tai, ar jame nėra pridėtinių anglies dvideginio dujų. Kaip ir šarminis vanduo, jis gali padėti į mitybą tiekti svarbius mineralus, kurie gali būti naudingi sveikatai. (3)

Tuo tarpu struktūrizuotas vanduo yra nefiltruotas ar apdorotas vandens tipas, todėl jis praktiškai identiškas gamtoje esančiam vandeniui. Manoma, kad jame yra didesnis energijos kiekis ir sakoma, kad jis yra „optimaliai įkrautas“, padėdamas mūsų ląstelėms veikti efektyviau. Teigiama, kad panašiai kaip šarminio vandens pH yra optimalus ir teigiama, kad jis naudingas viskam, pradedant energijos lygiu, baigiant virškinimu ir nuotaika. Kaip ir šarminis vanduo, tyrimai vis dar riboti, kiek struktūrizuotas vanduo gali turėti įtakos sveikatai.

Šarminis vanduo - Dr. Ax

Susijęs: Neapdoroto vandens tendencija: sveikesnė hidratacija ar nesaugu gerti?

Nauda sveikatai

  1. Pagerina kraujotaką
  2. Sumažina rūgšties refliukso simptomus
  3. Padidina hidrataciją
  4. Reguliuoja cukraus kiekį kraujyje
  5. Gali skatinti kaulų sveikatą

1. Pagerina kraujotaką

Kai kurie tyrimai rodo, kad šarminis vanduo gali pagerinti kraujotaką, leisdamas kraujui lengviau tekėti per kūną, kad į jūsų audinius patektų deguonis ir svarbios maistinės medžiagos. Manoma, kad jis veikia mažindamas kraujo klampumą arba storį, padėdamas jam efektyviau judėti per kraują.

Tai įrodyta 2016 m. Paskelbtame tyrime Tarptautinės sportinės mitybos draugijos leidinys tai suteikė 100 sveikų suaugusiųjų įprasto vandens ar šarminio vandens, kad po sunkios treniruotės rehidratuotų. Įdomu tai, kad geriantys šarminį vandenį kraujo tirštumas sumažėjo 6,3 proc., Palyginti su tik 3,36 proc. Sumažėjusiu tų žmonių, kurie gėrė įprastą vandenį. (4)

2. Sumažina rūgšties refliukso simptomus

Rūgšties refliuksas, taip pat žinomas kaip GERD, yra būklė, kai rūgštis grįžta atgal į stemplę, sukeldama rūgšties refliukso simptomai kaip raugėjimas, vidurių pūtimas ir pykinimas. Pepsinas, fermentas, atsakingas už baltymų skaidymą, vaidina pagrindinį vaidmenį rūgšties refliukso metu ir gali sukelti simptomus.

Šarminis vanduo gali turėti teigiamą poveikį pepsino neutralizavimui, kad sumažėtų simptomai. Vienas in vitro tyrimas, atliktas Niujorko Balso institute, parodė, kad geriant šarminį vandenį, kurio pH yra 8,8, padėta dezaktyvuoti pepsiną ir tai gali būti terapinė nauda tiems, kuriuos vargina rūgšties refliuksas. (5)

Tačiau svarbu nepamiršti, kad pepsino blokavimas veikia kaip laikinas tvarstis realiai pagrindinei problemai, panašiai kaip ir antacidinių vaistų poveikis. Šarminis vanduo gali padėti palengvinti simptomus, tačiau iš tikrųjų jis negali gydyti paties rūgšties refliukso šaknies.

3. Padidina hidrataciją

Gerai hidratuotas yra labai svarbus visuotinei sveikatai ir sveikatingumui. Gaunant pakankamai vandens, reguliuojama kūno temperatūra, padeda transportuoti maistines medžiagas ir padeda pašalinti atliekas.

Manoma, kad šarminis vanduo padidina hidrataciją dar labiau nei įprastas geriamasis vanduo. Tyrimas, paskelbtas Tarptautinės sporto medicinos draugijos leidinys parodė, kad dvi savaites geriant šarminį vandenį, padidėjo ne tik šarmingumas kraujyje ir šlapime, bet ir pagerėjo drėkinimo būklė labiau nei geriant įprastą vandenį. (6)

4. Reguliuoja cukraus kiekį kraujyje

Palaikant aukštą cukraus kiekį kraujyje, jūsų sveikata gali labai pakenkti. Šalutinis poveikis gali būti nuo padidėjusio troškulio, galvos skausmo ir nuovargio iki rimtesnių, ilgalaikių pasekmių, tokių kaip regėjimo sutrikimas ir nervų pažeidimas.

Nors tyrimų yra nedaug, kai kurie preliminarūs tyrimai parodė, kad šarminis vanduo gali padėti išlaikyti cukraus kiekį kraujyje normalus cukraus kiekis kraujyje sveikatos lygį. Vienas šešių mėnesių tyrimas Kinijoje parodė, kad geriant šarminį vandenį, dalyvių cukraus kiekis kraujyje žymiai sumažėjo iki normalaus. (7) Gyvūnų modelis, atliktas Dongduko moterų universiteto Nutukimo valdymo katedroje Nutukimo mokslo aukštojoje mokykloje ir paskelbtas Gyvosios gamtos mokslai taip pat nustatė, kad šarminis vanduo turėjo antidiabetinį poveikį, pranešdamas, kad jis sumažino pelių cukraus kiekį kraujyje ir pagerino gliukozės toleranciją. (8)

5. Gali skatinti kaulų sveikatą

Įrodyta, kad labai rūgšti dieta padidina kaulų netekimą, padidindama kalcio išsiskyrimą su šlapimu. Kita vertus, šarminė dieta gali užkirsti kelią kaulų rezorbcijai, kad būtų išsaugota kaulų sveikata. (9)

Kai kurie tyrimai rodo, kad šarminis vanduo gali padėti išlaikyti kaulus tvirtus, veikdamas tam tikrus hormonus, kurie veikia kaulų apykaitą. Vienas iš Šveicarijos Lozanos universiteto ligoninės kaulų ligų centro, kurį sudarė 30 moterų, tyrimas parodė, kad geriant šarminį vandenį sumažėjo parathormono kiekis, dėl kurio kaulai išskiria kalcį į kraują. Negana to, jis taip pat sumažino biomarkerio lygį, naudojamą kaulų apykaitos greičiui matuoti. (10)

Rekomendacijos

Nors kai kuriuose perspektyviuose tyrimuose nustatyta, kad šarminis vanduo daro teigiamą poveikį sveikatai, daugelis iš jų yra nedideli tyrimai, turintys reikšmingų apribojimų, dėl kurių gali būti sunku galutinai nustatyti, kiek naudos iš tikrųjų gali suteikti šarminis vanduo.

Kaip ir visuose gyvenimo dalykuose, šarminio vandens atžvilgiu svarbiausia yra pusiausvyra. Nors tai gali būti naudinga šarminiam vandeniui, sveika mityba, kurioje gausu maistinių medžiagų, kurioje gausu visaverčio maisto, šviežių vaisių ir daržovių, vis tiek yra geriausias būdas palaikyti tinkamą pH pusiausvyrą ir išlaikyti jūsų sveikatą. Galų gale šarminis vanduo negali pakeisti pagrindinių maistinių medžiagų ko jūsų kūnui reikia iš maisto.

Be to, šarminio vandens ir maisto perteklius ilgą laiką gali sukelti ne tik alkalozę, o jūsų kūną išbalansuoti …

Parašykite komentarą