Maistas, kurio reikėtų vengti laikantis Keto dietos

Keto mityba arba ketogeninė mityba, kaip ir bet kuri kita mityba, labai priklauso nuo to, ar griežtai sekate, ką dedate į savo kūną (iš pradžių). Geriau suprasite, kai labiau prisitaikysite ir nereikės sekti taip atidžiai. Ir nors svarbu žinoti tinkamus maisto produktus, dar svarbiau žinoti blogus maisto produktus, kurių turėtumėte vengti.

Mažas angliavandenių kiekis, didelis riebalų suvartojimas ir minimalus baltymų kiekis yra šios dietos žaidimo pavadinimas. Geriausia, jei norite gauti daugiau dienos kalorijų iš riebalų ir baltymų, o ne iš angliavandenių. Jūs neturėtumėte turėti daugiau nei 20-30 angliavandenių per dieną, kad liktumėte ketozėje (paprastai kalbant).

Šios disciplinos palaikymas labai padės jūsų organizmui deginti riebalus ir atsikratyti tų nepageidaujamų kilogramų.

Pagalba metant svorį

Sumažinus angliavandenių suvartojimą, jūsų kūnas lengviau degina riebalus. Keto mityba taip pat skatina valgyti kokybiškus riebalus (didžiąją dalį jūsų kalorijų) ir baltymus (maždaug 20% ​​dienos kalorijų).

Aukštesnė smegenų funkcija

Tyrimas atrado išvadas, kurios įrodė, kad ketogeninės dietos asmenys yra budresni ir turi aukštesnę kognityvinę funkciją.

Pagerėjo širdies sveikata

Kaip jums pasakys žinomas pusryčių dribsnių prekės ženklas, vienas iš sveikesnės širdies raktų yra cholesterolio kiekio sumažinimas. Su šia mityba susijusi nauda sveikatai mažina cholesterolio kiekį, ypač nutukusiems pacientams.

Sumažinta vėžio rizika

Nors akivaizdu, kad negalima teigti, jog išgydo vėžį, buvo įrodyta, kad ketogeninė procedūra sustiprina vėžiu sergančių pacientų chemoterapijos poveikį.

Tai tik keli būdai, kaip ši mityba gali būti naudinga jūsų organizmui.

Dabar, kai žinome, kaip tai gali jums padėti, pažvelkime į tai, ko turėtumėte vengti laikydamiesi Keto dietos. Kiekviename pavyzdyje siūlomi konkretūs maisto produktai, kurių reikėtų vengti kiekvienai kategorijai.

Baltymų, kurių reikia vengti

Skirtingai nuo kitų dietų, negalite valgyti visų baltymų, kurių norite laikydamiesi Keto dietos. Baltymus turėtumėte apriboti iki maždaug 20–25% suvartojamų kalorijų. Taip pat yra keletas specifinių baltymų, kurių reikėtų vengti.

Neekologiški gyvūniniai produktai

Perdirbtoje mėsoje yra vėžinių nitratų. Tai apima supakuotą mėsą, pavyzdžiui, dešreles, dešrą ir delikatesinę mėsą.

Taip pat svarbu vengti gamykloje užaugintos kiaulienos ir žuvies. Juose dažnai yra daug kenksmingo gyvsidabrio ir uždegimo, ypač vartojant didesnėmis porcijomis.

Grūdais šerti gyvūnai paprastai turi mažiau maistinių medžiagų nei tie, kurie šeriami žolėmis. Dėl šios priežasties geriausia vartoti žole šeriamą, ekologišką mėsą ir pieno produktus.

Pienas ir kiti neriebūs pieno produktai

Pasterizuotas pienas gali būti sunkiai virškinamas ir yra apkrautas angliavandeniais. Apdorojusi praranda daugumą naudingų bakterijų, taip pat yra žalingų hormonų.

Kai kurie kiti neriebūs pieno produktai, kurių reikėtų vengti laikantis Keto dietos, yra neriebūs jogurtai, neriebus grietinėlės sūris, smulkintas sūris ir be riebalų sviesto pakaitalai, pavyzdžiui, margarinas. Daugelyje jų yra didelės cukraus ir kitų kenksmingų angliavandenių dozės.

Peržiūrėdami pieno produktus savo maisto prekių sąraše, gerai vartoti riebią grietinę, sviestą ir riebią grietinę. Žalias pienas yra tinkamas tol, kol stebite angliavandenių kiekį.

Vengti angliavandenių

Angliavandenių, kurių reikia vengti laikantis Keto dietos, sąrašas yra ilgas. Jie greitai ištraukia jus iš ketozės, todėl juos reikia vartoti labai mažomis dozėmis kiekvieną dieną.

Vaisiai

Apskritai vaisiai yra sveiki, tačiau juose gali būti didelis cukraus kiekis, o tai savo ruožtu reiškia per daug angliavandenių.

Dauguma atogrąžų ir citrusinių vaisių turėtų būti palikti jūsų pirkinių sąraše. Tai apima bananus, ananasus ir apelsinus. Tai gali nustebinti, tačiau obuolių taip pat reikėtų vengti dėl didelio angliavandenių kiekio.

Keletas mažiau žinomų vaisių, kurie nepatenka į jūsų sistemą, yra vaisių sultys, sirupai ir džiovinti vaisiai. Džiovintuose vaisiuose, pavyzdžiui, razinose, yra labai daug angliavandenių, todėl jų negalima vartoti bandant palaikyti ketozę.

Daržovės

Kaip ir vaisiai, kai kurios daržovės turi naudos sveikatai, tačiau taip pat gali turėti daug angliavandenių ir krakmolo.

Svarbiausia čia nevalgyti po žeme augančių daržovių. Šakniavaisiuose, pavyzdžiui, bulvėse ir morkose, yra daug krakmolingų angliavandenių, kurie prieštarauja keto mitybai.

Keletas kitų krakmolingų daržovių, nuo kurių reikia nutolti, yra kukurūzai, žirniai ir vyšniniai pomidorai. Tačiau daržovės yra svarbios, peržiūrėkite šį įrašą, kad sužinotumėte, kurias daržoves svarbu vartoti!

Grūdai

Grūdai yra greita ir lengva šios dietos tema. Tai yra, kad jūs neturėtumėte jų valgyti visai. Visuose grūduose, net ir pilnuose grūduose, yra per daug angliavandenių, kad juos būtų galima leisti.

Jie lėtina svorio kritimą ir labai sumažina jūsų gebėjimą palaikyti ketozę.

Cukrus

Nors tai jau buvo paminėta pora kitų temų, ji nusipelno tik savo antraštės. Deja, išvengti cukraus gali būti labai sunku dėl to, kaip dažnai jis yra užmaskuotas kitu pavadinimu.

Žiūrėdami į ingredientus, būtinai vėl įdėkite į lentyną viską su šiais pavadinimais: aukštos fruktozės kukurūzų sirupą, medų, agavos nektarą ir, žinoma, viską, ko pavadinime yra „cukrus“.

Pupelės

Didelis krakmolo kiekis pupelėse leidžia greitai įtraukti į angliavandenių sąrašą, kad būtų išvengta.

Nevalgykite pupelių, juodųjų pupelių, lęšių ar bet kokio kito tipo ankštinių pupelių. Į šią kategoriją taip pat patenka juodųjų akių žirniai ir žalieji žirniai.

Venkite riebaus maisto

Uždegiminiai aliejai

Keto dietoje yra daug riebių maisto produktų, tačiau šie nesveiki aliejai nėra įtraukti į šį sąrašą.

Reikėtų vengti perdirbtų augalinių aliejų, įskaitant rapsų aliejų, žemės riešutų aliejų, sezamų aliejų ir sojų aliejų. Tai kenksmingi aliejai, galintys sukelti uždegimą.

Jei ketinate vartoti aliejų, įsitikinkite, kad jie yra neperdirbti, pavyzdžiui, pirmojo spaudimo alyvuogių, kokosų ir avokadų aliejus.

Gėrimai, kurių reikia vengti

Laikantis Keto dietos gali būti lengva trūkti elektrolitų, todėl svarbu vengti gėrimų, kurie pagreitina šį procesą. Peržiūrėkite šį tinkamų papildų įrašą, kad viskas veiktų tinkamai.

Saldūs gėrimai

Lengviausia apibendrinti šį žodį vienu žodžiu: soda. Nesvarbu, ar tai saldinta cukrumi, ar dietinė soda, jos nėra vietos nei jūsų šaldytuve, nei rankoje, nei kūne. Visi gėrimai padidina potraukį ir nesuteikia jokios naudos maistui.

Taip pat šioje kategorijoje yra saldžių, perdirbtų vaisių ir daržovių sulčių bei kokteilių. Nors kai kurios dietos gali reikalauti šių, didelis jų kiekis angliavandenių sutrikdo ketozę.

Alkoholiniai gėrimai

Tai gali būti sunkus dalykas jums, socialiniams girtuokliams. Alkoholis gali sukelti svorio padidėjimą ir dehidraciją. Jis taip pat gali turėti didelį kiekį angliavandenių.

Venkite alaus, kokteilių ir kitų mišrių gėrimų su vaisių sultimis ir sirupais. Be to, nors daugelis teigia, kad antioksidantai yra vynuose, jie dažniausiai gaunami iš vaisių, kuriuose yra daug cukraus, todėl jų taip pat reikėtų vengti. Tiesiog venkite alkoholio, k?

Kiti maisto produktai ir užkandžiai, kurių reikia vengti

Dirbtiniai saldikliai

Nors juos galima priskirti cukraus kategorijai, jų neigiamą poveikį sveikatai reikia atskirti nuo jų pačių temos. Jie dažnai gali sukelti potraukį, taip pat gali turėti neigiamą poveikį cukraus kiekiui kraujyje.

Kad būtumėte saugūs ir išvengtumėte galimybės išsivystyti iš ketozės, venkite tokių saldiklių kaip aspartamas, „Equal“ ir „Splenda“.

Supakuoti maisto produktai

Nesveikas perdirbtas maistas, esantis lentynose, turi užpildų, konservantų, trans-riebalų ir kitų priedų.

Tai gali apimti viską – nuo supakuotų kepinių iki saldainių ir ledų. Visa tai turi perdirbto cukraus ir turi daug angliavandenių.

Pagardai ir kiti maisto priedai

Dauguma pagardų gaminami iš aukščiau išvardytų nesveikų aliejų. Juose yra daug cukraus ir tikriausiai jie pažymėti kaip „mažai riebalų“. Puiku!

Daugiau informacijos apie keto dietą ir kitą sveiką turinį

Keto mityba yra labai struktūrizuotas gyvenimo būdas, kuriame nėra beveik jokio kambario. „Cheat“ patiekalai nerekomenduojami, kad tikrai pamatytumėte rezultatus. Jums labai svarbu išlaikyti savikontrolę kasdieniame gyvenime, kad nesirgtumėte ketoze.

Būtinai peržiūrėkite mūsų istoriją, kad sužinotumėte apie mus ir tai, kodėl mes nusprendėme sukurti „Fat Fit Go“ (puikus bet kokio keto gyvenimo būdo kompanionas).

Nors mes stengiamės pateikti geriausius pasiūlymus ir patarimus dėl dietų ir sveikatos, mūsų tinklaraštyje pateikta informacija neturėtų būti laikoma medicinos patarimu. Prieš pradėdami naują dietą ar keisdami kasdienį gyvenimo būdą, būtinai apsilankykite pas kvalifikuotą medicinos specialistą.

Parašykite komentarą