Kaip pavakarieniauti nesipūtus ketogeninės dietos

Jūs išgyvenote baimę keto pritaikymo fazėje ir dabar mėgaukitės neribota energija ir protiniu aiškumu! Be to, pakilus nuo pietų stalo jūsų pilvas nebeatrodo taip, lyg neštumėte dvynukus. Jūs dabar visiškas blogasis.

Išskyrus vieną dalyką …

Dieta, kurią jaučiatės kaip roko žvaigždė, varžo jūsų socialinį gyvenimą. Kai nachos, pica, alus ir kiti „angliavandeniai“ yra iš jūsų meniu, nėra taip lengva pabūti su šeima ir draugais, kaip anksčiau.

Jūs labiau renkatės tai, ką valgote ir geriate, nes laikydamiesi plano jaučiatės pasaulio viršūnėje. Bet tuo pačiu metu jūs taip pat nenorite tapti tuo asmeniu – žinote, šlapia antklode, kuri negali dažnai lankytis tose pačiose senose spekuliacijose ir „Hangout“.

Nenusiminkite! Vakarieniavimas ir socialinių ryšių palaikymas nebūtinai turi būti jūsų mirties pažanga nuo jūsų keto. Nesvarbu, ar esate prabangių valgių įstaigoje, greito maisto užkandinėje ar kampiniame bare, garantuotai rasite tai, ką galite valgyti. Štai ką turite padaryti, kad išlaikytumėte keto ir būtų socialus.

Planuoti iš anksto

Dabar daugelis restoranų skelbia meniu. Pasirinkite iš anksto, kad nebūtumėte užstrigę nusprendę paskutinę akimirką, kai dėl dienos streso galite jaustis „pakibę“ ir labiau linkę pasirinkti ką nors, kas nėra planuota. Nuspręskite, ką jums prasminga valgyti, ir užsisakykite tai. Neleisk, kad pagunda nuverstų tavo gerus ketinimus. Toliau pateiktoje lentelėje pateikite konkrečiai virtuvei skirtas rekomendacijas, kurios padės jums išlaikyti kelią.

Suplanuokite valgį iš anksto, kad paskutinę minutę rečiau nepasiduotumėte pagundoms.

Tinkinkite savo užsakymą

Nesidrovėkite paprašyti pakaitalų. Dabar, kai mažai angliavandenių turinčios ir „Paleo“ dietos, jau nekalbant apie maisto alergijas, yra tokios paplitusios, paprastai lauktuvių darbuotojai patenkins specialius prašymus. (Be to, jei jie nori didesnio arbatpinigių, jie tikrai padės jums padaryti jūsų užsakymą teisingą!). Niekas nežiūrės į jus juokingai, jei paprašysite, kad neatneštų duonos krepšio, arba paprašysite savo sūrio burgerio be bandelės. Dauguma restoranų pakeis žalių daržovių pusę bulvėmis, makaronais ar kitomis krakmolingomis pusėmis, kurios paprastai būna kartu su patiekalais.

Gerti protingai

Jie nieko nevadina alaus pilvu. Bet tai nereiškia, kad jūsų keto dieta turi paversti jus visišku šurmuliu. Distiliuotame alkoholiniame gėrime (degtinėje, rome, burbone ir džine) iš tikrųjų yra labai mažai angliavandenių. Tai sodos ir vaisių maišytuvai, kuriuos pridedate prie cukraus pakėlimo. Ir raudonajame, ir baltajame vyne yra santykinai mažai angliavandenių, užpilant 4–5 gramais už 5 uncijas. Laikykitės atokiau nuo saldžių desertinių vynų, ir viskas bus gerai.

Atsargumo žodis: metabolinės keto dietos adaptacijos alkoholis jus smarkiai ir greičiau nei įpratote. Tai yra blogai dėl akivaizdžių priežasčių, tačiau ne toks akivaizdus dalykas yra tas, kad jei jūs esate trys lapai vėjui, jūs labiau linkę mėgautis angliavandenių turinčiais maisto produktais, kurių kitaip vengtumėte, jei jūsų fakultetai būtų nepažeisti. Pasivaikščiokite ir skirkite dar daugiau dėmesio nei įprasta.

Keto metu alkoholis smogia daug greičiau ir stipriau. Gerti (ir valgyti) atsakingai.

Būkite atsargūs su pagardais

Kečupas, kepsnių ant grotelių padažas ir kiti cukraus turintys padažai bei pagardai gali būti net geriausios dietos, kurioje mažai angliavandenių, atsisakymas. Neleiskite, kad cukraus kiekio kraujyje bombos, esančios medaus garstyčių ir aviečių vinegretės pavidalu, išvengtų jūsų. Laikykitės karšto padažo, paprastų garstyčių, majonezo, pesto, aliejaus ir acto bei nesaldžių salotų užpilų, pavyzdžiui, rančos ir mėlynojo sūrio.

Žalia šviesa

 • Aštrus padažas
 • Mayo
 • Garstyčios (visos, išskyrus medaus garstyčias)
 • Actas (visos rūšys)
 • Alyvuogių aliejus
 • Pesto
 • Sojų padažas, tamari, tajų žuvies padažas
 • Šviežios citrinos ir žaliosios citrinos sultys
 • Marinuoti agurkai
 • Salsa (tik pomidorai, svogūnai, paprikos, žolelės)
 • Visos žolelės ir prieskoniai, švieži arba džiovinti: česnakai, raudonėliai, bazilikai, čiobreliai, kmynai, kario milteliai, čili milteliai, paprika, imbieras ir kt.

Raudona šviesa

 • Kečupas
 • Barbekiu padažas
 • Saldūs padažai (aviečių vinigrette, tūkst. Salų, prancūz.)
 • Patinka (dauguma turi HFCS)
 • Salsa su kukurūzais, mangais, persikais, juodosiomis pupelėmis

Keto pagal virtuvę

Meksikietis: Fajitas, mažute! Nuvilkite tortilijos įvyniojimus ir gausite ant grotelių keptą mėsą (nebijokite riebesnės kiaulienos ar kepsnio) su svogūnais ir pipirais, sūriu, salotomis, gvakamole ir grietine. Puikiai tinka keto.

Artimieji Rytai / Graikija: Šios vietos yra žinomos dėl savo kebabų ir mėsos iešmų. Paprašykite daržovių ant šono, o ne į ryžius, perduokite pitos duoną ir humusą ir rinkitės sūrio lėkštę.

Indijos / Afganistano / Pakistano: Panašiai kaip ir Viduriniųjų Rytų restoranuose, šiose vietose bus skaniai pagardinta ant grotelių kepta arba kepta mėsa ir galbūt kokosų pieno pagrindu pagaminti kariai. Be to, indiškame maiste daugelyje jų padažų dažniausiai naudojamas tirštas, riebus jogurtas, o ne saldus produktas. Venkite nano ir bulvių, ir jūs galite lengvai „išlikti ramūs ir laikytis keto“.

Kinų / japonų / tajų: Tai yra sunku, bet ne neįmanoma. Jokių ryžių, makaronų ar tempurų, todėl laikykitės ant grotelių keptos arba virtos vištienos, jautienos ar jūros gėrybių; pakrauti daržoves; vietoj padažų, kuriuose yra cukraus, kukurūzų krakmolo ir kitų angliavandenių tirštiklių, naudokite sojos padažą, karštas garstyčias, vasabį ir kitus pagardus. Į riebalus įpilkite sviesto, aliejaus arba grietinėlės sūrio. Nėra tajų? Jokiu problemu!

Italų kalba: Vengti makaronų dar nereiškia, kad jums reikia pasakyti savo mėgstamą trattoria. Eikite į kepsnius, vištienos ar kiaulienos kotletus su brokoliais ar kitomis daržovėmis česnake ir aliejuje arba gaukite didelių patiekalų salotų ir netaupykite alyvuogių aliejaus.

Laikyti daiktus perspektyvoje

Neleisk, kad tai taptų religija. Jei darote keto, norėdami pasiekti savo idealų kūno sąskrydį, ar išlaikyti smegenų rūką ir optimizuoti sveikatą, šiek tiek kažkas kažkada kartais nėra pasaulio pabaiga. Žinoma, tai gali laikinai išmušti jus iš ketozės, tačiau tai nepanaikins medžiagų apykaitos prisitaikymo prie riebalų deginimo, kurį dirbote visus mėnesius ar metus, kai užsiimate keto veikla.

Jei ketinate užsiimti dietiniu visureigiu, įsitikinkite, kad tai verta. Patogumų parduotuvė? Ne verta. Garsioji močiutės pelkinė saldžiųjų bulvių užkepėlė, kurią ji gamina tik per Padėkos dieną? Verta. Dinamito naminė baklava mažoje tavernoje, kai keliaujate kartą per gyvenimą į Graikiją? VERTA. IT.

Parašykite komentarą