Ketogeninė dieta: Keto dieta pradedantiesiems

Nesvarbu, ar bandote numesti daug svorio, ar norite įsitikinti, kad jūsų kūnas yra kuo sveikesnis, tarp efektyvesnių dietų, kurias turėtumėte apsvarstyti, yra keto mityba.

Šio tipo dietos leidžia jūsų kūnui patekti į medžiagų apykaitos būseną, vadinamą ketoze, o tai padės jums sudeginti kalorijas daug greičiau nei įprasta.

Prieš pradėdami laikytis šios dietos, šiame vadove rasite viską apie keto dietą pradedantiesiems ir ne tik.

Keto dieta pradedantiesiems

Laikantis ketogeninės dietos, tai veiksmingiausias būdas pereiti į ketozę. Paprastai per dieną suvartojama apie 20-50 g angliavandenių ir vartojami riebalai, pavyzdžiui, mėsa, žuvis, kiaušiniai, riešutai ir sveiki aliejai . Taip pat svarbu saikingai vartoti baltymų.

Kas yra Keto mityba?

Keto mityba yra orientuota į tai, kad vartojama daug sveikų riebalų ir mažai angliavandenių. Teisingai laikydamiesi šios dietos gausite daug naudos sveikatai.

 

Nors pagrindinis šios dietos tikslas yra padėti numesti svorį, jūs taip pat turėtumėte sugebėti tuo pačiu pagerinti savo bendrą sveikatą. Pradėdami šią dietą turėsite sutelkti dėmesį į tai, kad labai sumažintumėte suvartojamų angliavandenių kiekį, kurį pirmiausia reikės pakeisti riebalais.

Kai atliksite šiuos dietos pakeitimus, cukraus kiekis kraujyje turėtų žymiai sumažėti.

Yra keletas skirtingų keto dietų, kurių galite laikytis bandydami numesti svorio, rūšių: įprasta mityba, tikslinė mityba, cikliška mityba ir daug baltymų turinti mityba. Standartinė mityba leidžia vartoti vidutiniškai baltymų, labai mažai angliavandenių ir daug riebalų.

Jei skaičiuojate baltymų, angliavandenių ir riebalų kiekį, kurio jums reikia dietoje, procentas būtų penki procentai angliavandenių, 20 procentų baltymų ir likę 75 procentai riebalų čia patarimai apie keto dietą pradedantiesiems ir ne tik.

Kalbant apie tikslinę dietą, ši mityba leis po treniruotės suvalgyti nedidelį kiekį angliavandenių. Ciklinė mityba naudoja tvarkaraštį, kai penkios savaitės dienos laikosi keto dietos, o likusias dvi dienas yra daug angliavandenių. Kalbant konkrečiai apie daug baltymų turinčią dietą, ši parinktis yra šiek tiek kitokio procentinio suskirstymo, palyginti su standartine dietos versija. Galite suvartoti penkis procentus angliavandenių, 35 procentus baltymų ir 60 procentų riebalų.

Kuo naudinga keto mityba?

Kai galvojate apie šios dietos laikymąsi, svarbu suprasti, kiek mityba gali būti naudinga jūsų sveikatai. Kartu su tuo, kad tai padės numesti svorį, jis taip pat gali padėti išlaikyti diabetą. Atminkite, kad diabetas yra susijęs su medžiagų apykaitos pokyčiais, bloga insulino funkcija ir labai aukštu kraujospūdžiu. Ši mityba leis pagerinti kiekvieną veiksnį, kuris gali padidinti jūsų galimybę sirgti diabetu. Pavyzdžiui, praradus antsvorį, automatiškai sumažės tikimybė susirgti 2 tipo cukriniu diabetu, kurį lengvai galima padaryti laikantis keto dietos.

Naujausi tyrimai taip pat parodė, kad ši mityba gali pagerinti jautrumą insulinui beveik 75 proc. Jei šiuo metu sergate cukriniu diabetu, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad nustatyta, kad ši mityba yra labai veiksminga, leidžianti nukentėjusiam asmeniui smarkiai sumažinti vartojamų diabeto vaistų kiekį arba visiškai nutraukti šių vaistų vartojimą.

Ketogeninės dietos nauda sveikatai nesibaigia. Laikydamiesi šios dietos turėtumėte sugebėti žymiai sumažinti galimybę susirgti širdies liga. Kai kurie širdies ligų rizikos veiksniai, kuriuos galima pagerinti laikantis šios dietos, yra cukraus kiekis kraujyje, kraujospūdis, kūno riebalai ir cholesterolio kiekis. Daugybė papildomų naudos sveikatai, kurias gausite laikydamiesi šios dietos, yra:

  • Smegenų sužalojimai
  • Įvairių rūšių vėžys
  • Parkinsono liga
  • Alzheimerio liga
  • Epilepsija
  • Aknė
  • Policistinių kiaušidžių sindromas

Apskritai svorio netekimas, kurį parodote ilgą laiką laikydamiesi šios dietos, turėtų tapti daug sveikesniu žmogumi.

Ar Keto mityba padės numesti svorį?

Ketogeninė mityba yra viena iš efektyviausių dietų, galinčių numesti svorio. Kadangi vartojate didelį kiekį riebalų, palyginti su angliavandeniais, valgydami jausitės sotūs greičiau, o tai turėtų padėti jums valgyti mažiau, net jei neskaičiuojate kalorijų. Yra daug papildomų priežasčių, kodėl ketogenine mityba galite lengvai numesti svorį. Pavyzdžiui, vartojant daugiau baltymų, lengviau sudeginti kalorijas.

Sumažinus angliavandenių suvartojimą, jūs turėsite mažiau maisto galimybių kitam valgiui, o tai turėtų leisti sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį. Turbūt svarbiausia svorio metimo priežastis laikantis šios dietos yra gliukoneogenezės procesas, kuris vyksta, kai organizmas baltymus ir riebalus paverčia angliavandeniais, kurie naudojami energijai gauti. Papildomos svorio metimo priežastys yra didesnis jautrumas insulinui, padidėjęs gebėjimas deginti riebalus ir mažiau riebalų.

Kas yra ketozė ir per kiek laiko mano kūnas prisitaiko prie keto?

Ketozė yra standartinis medžiagų apykaitos procesas, vykstantis tada, kai organizmas negavo pakankamai gliukozės, kad galėtų virsti energija. Gliukozė paprastai būna angliavandeniuose. Kai jūs pateksite į šią medžiagų apykaitos būseną, jūsų kūnas vietoj to degins visus sukauptus riebalus, o tai reiškia, kad dalis riebalų pertekliaus bus sudeginta, kad jūsų kūnas galėtų turėti pakankamai energijos. Daugybė tyrimų parodė, kad reguliariai patekus į ketozę galima greičiau numesti svorį, palyginti su kitomis dietomis. Jei kiekvieną dieną suvalgote mažiau nei 50 angliavandenių, jūsų kūnas bus pritaikytas keto, o tai reiškia, kad jūs pateksite į ketozės būseną – nuo 2 iki 4 dienų.

Kas gali sukelti kūną iš ketozės?

Jei bandote laikytis keto dietos ir norite, kad jai išėjus iš ketozės būsenos, turėsite įsitikinti, kad išvengiate daugiau nei 50 angliavandenių per dieną. Valgyti daugiau angliavandenių iš esmės yra vienintelis dalykas, dėl kurio jūsų kūnas gali išsivaduoti iš ketozės.

Ar Keto dietos kalorijos yra ribojančios?

Techniškai ši mityba yra unikali tuo, kad nereikalauja tiesiogiai riboti kalorijų. Tačiau negalėdamas valgyti daug angliavandenių, netiesiogiai turėtumėte valgyti mažiau kalorijų, o tai taip pat padės numesti svorio.

Ar Keto mityba tinka aktyviam gyvenimo būdui?

Jei įdomu, ar ši mityba puikiai derės su jūsų aktyviu gyvenimo būdu, viskas priklauso nuo to, kokio tipo aktyvaus gyvenimo būdo laikotės. Pavyzdžiui, ištvermės sportininkai pastebėjo, kad jiems geriau sekasi laikytis šios dietos. Kita vertus, sprinto ir komandų sportininkai galėjo patirti kritimą.

Koks skirtumas tarp mažai angliavandenių turinčios dietos ir keto?

Vienintelis skirtumas tarp mažai angliavandenių turinčios dietos ir keto dietos yra kasdien suvartojamų angliavandenių kiekis. Laikydamiesi ketogeninės dietos, per dieną turėsite suvalgyti mažiau nei 50 angliavandenių. Kalbant apie mažai angliavandenių turinčią dietą, per dieną suvartosite apie 75–100 angliavandenių, o to nepakanka norint įveikti ketozės būseną.

Ar galiu daryti protarpinį badavimą Keto?

Jei svarstote su pertraukiamu badavimu derinti su ketogenine mityba, tai daro iš tikrųjų pastebimą naudą sveikatai. Sumažinę kalorijų kiekį tam tikromis dienomis, turėtumėte sugebėti sudeginti dar daugiau kalorijų. Taip pat galite greičiau pasiekti ketozės būseną. Pasninko metu jūsų kūnas pradės deginti riebalus, o ne angliavandenius, o tai yra pagrindinis ketozės tikslas.

Turėdami šį vadovą, turėtumėte turėti visą informaciją, kurios reikia norint sėkmingai išlaikyti keto dietą, kuri padės jums palyginti lengvai pasiekti svorio metimo tikslus.

 

Parašykite komentarą