Keto moterims: 4 priežastys apsvarstyti pakeistą keto dietą

Mes daug dalijamės apie keto naudą ir kaip jį įtraukti į savo gyvenimą. Tačiau gali būti atvejų, kai turėtumėte vengti arba keisti ketogeninę dietą. Tiesą sakant, yra nemažai papildomų aplinkybių, kai kalbame apie moterų keto.

Kodėl to klausiate? Leiskite man pradėti šiek tiek paaiškinti apie hormonus, nes moters sveikata yra glaudžiai susijusi su jų pusiausvyra. Jūsų kūne vyksta subtilus hormoninis šokis, kuris kelis kartus keičiasi per mėnesį. Tam įtakos turi smegenų pagumburio ir hipofizio liaukos, skydliaukė, antinksčiai ir kiaušidės.

Visos šios liaukos bendrauja tarpusavyje, norėdamos reguliuoti jūsų kūno procesus, tokius kaip medžiagų apykaita, miego ir pabudimo ciklai, ovuliacija, menstruacijos ir jūsų reakcija į stresą. Moterys turi daug hormonų, veikiančių kartu, tarsi simfonija, o kai viena išsivaduoja iš melo, ji taip pat atmeta visa kita.

„Elevays“ parduotuvės priedai

Kai kurie nesubalansuotų hormonų simptomai (1):

 • Nekontroliuojamas svorio padidėjimas ar svorio kritimas
 • Prastas miegas
 • Nerimas ar depresija
 • Netoleravimas karščiui ar šalčiui
 • Sausa oda ar spuogai
 • Lėtinis nuovargis
 • Pūtimas
 • Žemas libido
 • Galvos skausmas
 • Autoimuninės būklės, tokios kaip hipotirozė
 • Plaukų slinkimas arba plaukų slinkimas

Kaip matote, hormonai gali būti atsakingi už daugybę sveikatos problemų! Jūs galite tai nustebinti, bet ne, bet viena didžiausių hormonų disbalanso priežasčių yra stresas.

Taip yra todėl, kad kai patiriame stresą, nesvarbu, ar agresyvus vairuotojas eismas, ar trūksta apmokėjimo iš mūsų kreditinės kortelės sąskaitos, mūsų kūnas išskiria hormonus, tokius kaip kortizolis ir katecholaminai, kad nuslopintų tam tikras funkcijas ir sustiprintų kitas: jie jus paruošia bėgimui ar kovai !

Vienas 2011 m. Tyrimas parodė, kad stresas gali sutrikdyti menstruacijų ciklą ir cukraus kiekį kraujyje, taip pat pakenkti skydliaukės funkcijai (2).

Taip yra todėl, kad HPA ašis arba pagumburio, hipofizio ir antinksčių jungtis yra atsakinga už tiek daug organizmo funkcijų, net už reprodukciją. Jei jį užplūsta streso hormonai, jis negali atlikti savo darbo taip efektyviai. Dabar tai tiesiogiai siejasi su moterų keto ir tuo, ko turėtumėte saugotis.

Perspėjimai, susiję su moterų keto

Pogumburio, hipofizės ir antinksčių liaukos yra labai jautrios mitybai, o kai kurie tyrimai rodo, kad mažai kalorijų turinti ir mažai angliavandenių vartojanti mityba taip pat gali būti papildomas organizmo stresas, todėl padidėja kortizolio kiekis (3, 4). Prisimeni, kaip stresas gali sutrikdyti mėnesinių ciklą? Tai reiškia, kad keto galėtų padaryti tą patį.

Žinau, kad kiekvieną mėnesį susidoroti su mėnesinėmis nėra pats smagiausias, tačiau sveikas ir reguliarus ciklas yra puikus rodiklis, rodantis, kad tavo hormonai sveiki ir ovuliacija. Tai reiškia vaisingumą! Trys mėnesiai ar ilgiau mėnesinių netekimas vadinamas amenorėja, kurį dažnai sukelia per didelis fizinis krūvis, per mažas kalorijų ar angliavandenių kiekis ir stresas (5).

Mes gyvename plonoje apsėstoje kultūroje, tačiau kai kurie kūno riebalai yra ne tik sveiki, bet ir būtini moterų hormoninei sveikatai, ypač jei esate nėščia ar slaugote. Girdėjai teisingai. Riebalų ląstelės išskiria leptiną, kuris yra labai svarbus sveikai ir reguliariai ovuliacijai ir menstruacijoms (6). Taigi ketozė ir hormonų pusiausvyra gali neatsijungti, ypač moterims, kurių kūno riebalų kiekis jau yra mažas.

Nors tai netiks visiems, 2003 m. Atliktas tyrimas stebėjo 20 paauglių mergaičių, bandžiusių ketogeninę dietą nuo epilepsijos. Nors daugeliui sumažėjo traukulių, apie 45% taip pat pranešė apie menstruacijų disfunkciją, o tai rodo neigiamą koreliaciją tarp keto ir menstruacijų.

Nors angliavandeniai dažnai gali atrodyti kaip priešai, tai ne visada tiesa. Tiesą sakant, kai kurie angliavandeniai gali būti naudingi skydliaukės veiklai. Vienas tyrimas parodė T3 arba skydliaukės hormono sumažėjimą po dietos be angliavandenių vartojimo (7). Tai gali sukelti hipotirozę, kuri išmeta medžiagų apykaitą, reguliuoja kūno temperatūrą, padidina blogą nuotaiką ir nuovargį.

Moterys, kurios naudojasi kai kuriais angliavandeniais, yra:

 • Nėščios ir maitinančios motinos
 • Sportininkai, kuriems būna sunku atsigauti
 • Moterys, kurių skydliaukės veikla nepakankama
 • Moterys, kurios kovoja su menstruacijų sutrikimais

Čia yra pagrindiniai moterų keto rūpesčiai:

 1. Antinksčių nuovargis: Dabar žinau, kad tai yra prieštaringa tema ir kai kurie žmonės diskutuoja, ar tai tikra diagnozė. Tačiau daugiau nei 8 metus pasitarę su verslininkais ir šeimomis, žinome, kad antinksčių nuovargis yra tikras. Reikia atsiminti, kad ketozė gali sukelti organizmo stresą, ypač moterims, kurios jau turi per mažą svorį ar sunkiai treniruojasi. Moterims skirtas keto gali padidinti streso hormonų, tokių kaip kortizolis – „streso hormonas“, – per dažnai. Jūsų antinksčiai yra atsakingi už kortizolio išsiskyrimą kaip atsaką į stresą. Kai tai atsitinka per dažnai, tai gali sukelti antinksčių „perdegimą“, kitaip vadinamą antinksčių nuovargiu.

Esmė ta, kad ketozė ir hormonų pusiausvyra yra susiję. Taigi, jei pastebite nerimo, nuovargio, miego sutrikimų ar nereguliarių menstruacijų simptomus, lėtai pasitraukite iš ketozės ir išbandykite keletą adaptogeninių žolelių ar b grupės vitaminų, kad palaikytumėte antinksčius (9).

 1. Skydliaukės problemos: Mes anksčiau kalbėjome apie tai, kaip dietos be angliavandenių gali sukelti mažai skydliaukės hormonų (8). Bet ar žinojote, kad kai antinksčiai yra pervargę, taip pat pažeidžiama skydliaukės funkcija (9)? Tai panašu į perėjimą į žiemos miego režimą pailsėti po didelių energijos sąnaudų. Aš tikiu, kad jūs pradedate suprasti, kaip kalbant apie hormonus organizme, viskas yra susijusi ir todėl moterų keto gali sutrikdyti tą hormoninį kaskadą.
 2. Nėščios ir naujos motinos: Nėštumo metu labai svarbu maitinti kūną, o bet koks ypatingas angliavandenių ar kalorijų pjovimas gali sukelti didelį atsaką į stresą. Tas pats pasakytina ir apie maitinimą krūtimi. Nors yra atvejų, kai moterys sėkmingai įgyvendina keto dietą slaugydamos ar nėščiosios, aš pastebėjau, kad moterų keto tuo metu man tiesiog nebuvo prasmės. Jei ketinate laikytis dietos nėštumo metu ar slaugos metu Šis straipsnis ir Šis straipsnis turi įdomių įžvalgų.

Nors daugelis moterų trokšta „atsikratyti svorio“ po gimdymo, jei slaugote kūną, vis tiek labai stengiatės maitinti kūdikį ir jam reikalinga visa mityba! Didelis streso hormonų, tokių kaip kortizolis, kiekis taip pat trukdo oksitocinui, jungiančiam hormonui, kuris išsiskiria maitinant krūtimi. Susiekite su savo kūdikiu dabar ir vėliau jaudinkitės dėl svorio!

 1. Hormoninis netaisyklingumas: Jei kovojate su nereguliariomis menstruacijomis ar jų nebuvimu, keto moterims gali būti bloga idėja. Štai kodėl. Pamenate, kaip mes kalbėjome apie riebalų ląstelių sukurtą hormoną leptiną?

Vienas 2013 m. Tyrimas parodė, kad žemas leptino kiekis neigiamai veikia vaikų brendimo pradžią ir sveiką moterų vaisingumą. Tai reiškia, kad jei kūno riebalų yra per mažai, tai gali neigiamai paveikti vaisingumą (10).

Tai taip pat siejasi su stresu, nes žemas leptino kiekis taip pat yra organizmo signalas, kad jis yra bado metu, nes leptinas signalizuoja kūnui, kad jis yra pilnas. Kieno kūnas padarys kūdikį, kai mano, kad jis badauja?

Taigi iš esmės moterų keto kelia kitokių rūpesčių nei vyrams. Moterys būna jautresnės bet kokiems mitybos pokyčiams, todėl turėtų būti atsargesnės išbandydamos naujas mitybas.

Bet mes visi turime skirtingus poreikius ir tikslus, ir nėra vieno požiūrio, tinkančio visiems. Tiesą sakant, kai kuriais atvejais moterų keto gali būti tikrai naudingas.

Keturi populiariausi kandidatai moterims

 1. Moterys, sergančios policistiniu kiaušidžių sindromu: Tai sudėtinga hormoninė problema, sukelianti vyriškų hormonų perteklių, kiaušidžių cistas, atsparumą insulinui ir nutukimą.

2005 m. Mokslininkai paskyrė keto dietą moterims, kovojančioms su PCOS ir nutukimu. Jie stebėjo vienuolika moterų šešis mėnesius ir pastebėjo pagerėjusį svorį, teigiamus vyriškų hormonų pokyčius ir net insulino kiekį. Iš tikrųjų dvi moterys, kovojančios su vaisingumu, tyrimo metu net pastojo (12). Tai tik vienas pavyzdys, kai moterų keto veikia tikrai gerai.

 1. Moterys, sergančios epilepsija: Epilepsija yra rimta būklė, galinti labai trukdyti gyventi įprastą gyvenimo būdą. Nors jie nėra visiškai tikri, kodėl, atrodo, kad epilepsija gerai reaguoja į ketonų kiekį kraujyje.

Tyrimai parodė tokius teigiamus rezultatus, naudojant keto epilepsijai, kad Johns Hopkinso medicinos centro gydytojai jį iš tikrųjų naudoja kaip gydymo protokolą su vaikais, nevalgydami iki 48 valandų prieš pradėdami griežtą ketogeninę dietą (13).

Kaip ir bet kuriame kitame medicininiame protokole, moterų, kurios kovoja su epilepsija, keto reikalauja dirbti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju ir atidžiai stebėti.

 1. Nutukusios moterys: Panašiai kaip sergant epilepsija, pirmiausia norite išspręsti didžiausią sveikatos problemą. Daugumai moterų, kurios kovoja su nutukimu, ypač toms, kurios gyvena mažiau sėsliai, bus silpnas sveikatos problemų poveikis. Tai gali reikšti diabetą, širdies ligas ir net hormoninę disfunkciją.

Viename 2004 m. Tyrime buvo nagrinėjamas ilgalaikis keto poveikis nutukusiems pacientams, iš kurių daugiau nei pusė buvo moterys. Po 24 savaičių pastebimai sumažėjo svoris, blogasis cholesterolis ir gliukozės kiekis kraujyje, nepastebėta jokio šalutinio poveikio (14). Panašu, kad nutukimo atvejais keto naudojimas yra reikšmingas moterims ir vyrams.

Taigi, kaip ir bet kuriame kitame mitybos plane, ketogeninė mityba moterims gali būti naudinga arba žalinga. Jūs turite prisiimti atsakomybę už savo sveikatą ir ieškoti pagalbos bei informacijos, ar jums būtų naudinga išbandyti keto.

Vienas efektyvus moterų dietos keto

Daktarė Anna Cabeca, kuri yra ir senėjimo senėjimo ekspertė, ir Ob-Gyn, pateikė specialų moterų keto dietos planą (11). Peržiūrėkite toliau pateiktą jos patarimą.

Dirbdamas su daugiau nei 10 000 pacientų, Dr. Cabeca rado puikių rezultatų derindamas ketogeninę dietą su šarmine. Ji mano, kad moterų keto gali būti nepaprastai veiksmingas mažinant svorį, kontroliuojant cukraus kiekį kraujyje ir netgi palaikant hormonų pusiausvyrą, ypač tiems, kuriems yra perimenopauzė ar menopauzė.

Tačiau siekdama išspręsti bet kokį galimą ketozės šalutinį poveikį, ji sukūrė savo ketogeninę dietą moterims, kurios pagrindinis tikslas yra valgyti šarminį maistą. Štai kodėl tai veikia. Sveikos ph koncentracijos palaikymas kraujyje yra svarbus anti-senėjimui, taip pat mažina nerimą, vidurių užkietėjimą ir pykinimą.

Pernelyg rūgštus kūnas nėra sveikas kūnas ir gali sukelti sveikatos problemų, tokių kaip:

 • Kaulų netekimas
 • Sumažėjusi imuninė funkcija
 • Raumenų netekimas
 • Inkstų akmenys

Šlapimo tyrimas yra puikus būdas patikrinti kūno pH lygį, kuris idealiu atveju būtų tarp 7,0–7,5. Laikantis šarmingesnės dietos keto moterims yra daug sveikesnis, nes maistinių medžiagų tankis ir detoksikacija yra didesni (11).

Šarminis moterų dietos keto reiškia valgyti daugiau žalių daržovių ir sveiko maisto, o tai taip pat padidina skaidulų kiekį. Daugiau skaidulų reiškia daugiau detoksikacijos ir galimą palengvėjimą nuo vidurių užkietėjimo – tai gali būti šalutinis poveikis moterims, bandančioms keto.

Kita papildoma nauda yra mažesnis kofeino vartojimas, kuris palaiko jūsų antinksčių sveikatą. Pamenate, kaip antinksčių funkcija yra tiesiogiai susijusi su hormonų pusiausvyra?

Top Keturi maisto produktai, kurių reikėtų vengti laikantis šarminės dietos (15):

 1. Perdirbtas maistas ir mėsa: Juose yra didelis natrio chlorido, labai rūgštaus konservanto, kiekis. Taip, tai reiškia lašinius. Taip pat pietų mėsa ir mėsos konservai.
 2. Kofeinas ir …

Parašykite komentarą