Keto dietos planas – poveikis jūsų odai, kūnui ir plaukams

Svorio metimo dietos yra būtina šiuolaikinio gyvenimo dalis. Jie padeda greitai pasiekti optimalius svorio tikslus. Per pastaruosius kelerius metus staiga padaugėjo žmonių, pasirinkusių išbandyti Ketogeninę dietą, kad būtų pasiekti greiti svorio metimo rezultatai.

Ketogeninė mityba yra mažai angliavandenių turintis ir daug riebalų turintis dietos planas, kuris iš pradžių buvo sukurtas padėti žmonėms, sergantiems epilepsija. Tačiau per pastaruosius kelis dešimtmečius tai buvo praktikuojama kaip veiksmingas būdas numesti svorį. Keto dietos kalorijų skirstymas per dieną yra 5% angliavandenių, 75% riebalų ir 20% baltymų, todėl pašalinsite daugumą grūdų, vaisių, krakmolingų daržovių, ankštinių daržovių ir saldumynų bei pakeisite riebalais. Jūsų kūnas pradeda patekti į ketozę, paversdamas riebalus į ketoninius kūnus – kaip alternatyvų energijos šaltinį, be gliukozės, gaunamos iš angliavandenių. Riebalų ketonai yra vienintelis kuras, kurį smegenys gali naudoti pagal šį mitybos planą.

Tačiau keto mityba turi ir privalumų, ir trūkumų. Įprasto keto dietos plano privalumas yra tas, kad jis padeda greitai sulieknėti. Klinikiniai tyrimai parodė, kad žmonės, besilaikantys keto dietos, per šešis mėnesius netenka dvigubai daugiau svorio nei žmonės, kurie laikosi įprastos mažai riebalų ir mažai kalorijų turinčios dietos. Tačiau, kaip pastebėjo dermatologų ir plaukų specialistų tyrimai, neigiamas poveikis yra jūsų oda ir plaukai.

Čia yra galimas keto dietos plano poveikis jūsų odai, plaukams ir kūnui

Keto ir tavo oda

Kadangi keto dietose yra daug riebalų, tai padidina aliejaus (sebumo) gamybą odoje, o tai gali padidinti spuogų, psoriazės ir egzemos riziką. Čia reikia atsiminti, kad kiekvieno oda yra skirtinga. Taigi, nors keto mityba gali išvalyti spuogus kai kuriems, ji gali turėti priešingą poveikį kitiems ir sukelti sunkų spuogų protrūkį. Keto mityba taip pat yra liūdnai pagarsėjusi dėl šalutinio poveikio, vadinamo „Prurigo Pigmentosa“ arba „Keto Bėrimas“. Retos formos uždegiminė dermatozė – Purigo Pigmentosa – atsiranda ant žmonių odos ankstyvoje ketozės stadijoje.

Paprastai keto bėrimas ar spuogai gali atsirasti ant skruostų, smakro, žandikaulio ir kaklo. Būdamas U zonos dalimi, ją išspręsti reikia ilgiau nei paauglių spuogus, nes šioje srityje yra sunkesni ir užsispyrę mazgeliai nei kitose veido srityse.

Geros naujienos yra tai, kad jums nereikia aukoti savo švarios odos, kad pasiektumėte savo svorio metimo tikslus. Sertifikuotas ir patyręs dermatologas gali padėti išlaikyti jūsų odą skaisčią ir švytinčią. Analizuodamas odos struktūrą, jūsų dermatologas galės paskirti tinkamas procedūras, kurios sumažins riebalų (sebumo) perteklių ir neleis užkemšti porų. Jūsų dermatologas taip pat galės suteikti jums pritaikytų priešuždegiminių priemonių, tokių kaip spuogų tirpalas, spuogų randų taisymas ir gydymas lazeriu, siekiant sumažinti bet kokių spuogų ar bėrimų atsiradimą.

Keto ir tavo plaukai

Plaukų slinkimas yra dar vienas šalutinis poveikis, kurį galite patirti dėl ketogeninės dietos. Dėl drastiškų mitybos pokyčių gali atsirasti laikinas plaukų slinkimas „Telogen Effluvium“, kuris gali trukti apie du ar tris mėnesius. Be to, kadangi jūsų kūnas negauna reikiamo baltymų kiekio, tai gali sukelti plaukų slinkimą, nes plaukai dažniausiai susideda iš baltymų. Be to, dėl ketogeninės dietos jūsų organizmas patiria vitaminų ir mineralų trūkumą, mitybos stresą, biotino trūkumą ir nesveiką žarnyno sveikatą – visa tai lemia plaukų slinkimą.

Nors plaukų slinkimas yra tik laikinas keto dietos nesėkmė, jūsų dermatologas gali padėti nustatyti geriausią įmanomą gydymą, kad išlaikytumėte sultingas spynas. Patyręs dermatologas analizuoja jūsų plaukus ir gali pasiūlyti plaukų stiprinimo terapijas, tokias kaip mezoterapija, trombocitais praturtinta plazmos terapija ir plaukų ląstelių aktyvinimo terapija, kad atsisveikintų su plaukų slinkimu.

Keto ir tavo kūnas

Prarandant drastišką svorį ketogeninės dietos metu, jus dažniausiai kamuoja strijos visame kūne. Oda yra gana elastinga, o tempiant „dermoje“, viduriniame odos sluoksnyje esančios elastinės skaidulos silpnėja ir vietomis suyra, sukeldamos strijas. Dietos, kurias sukelia dietos, gali atsirasti neįprastose jūsų kūno vietose. Apsilankymas pas patyrusį dermatologą gali padėti.

Dermatologas ekspertas yra geriausiai kvalifikuotas kovoti su strijomis ir gali pasiūlyti jums pritaikytą gydymo planą, pvz., Mezoterapiją, strijų mažinimo terapiją, karboksoterapiją ir bipolinę radijo dažnio terapiją.

Dietos planą pradėkite nuo savo gydytojo žinių

Atminkite, kad visi mes turime skirtingus kūno, odos ir plaukų tipus ir jiems reikia specifinio gydymo. Svarbu išlaikyti subalansuotą gyvenimo būdą, laikantis geros dietos. Subalansuota mityba gali sugrąžinti jūsų kūno, plaukų ir odos švytėjimą. Be to, prieš pradedant dietos planą, pvz., Keto, siūloma pasitarti su gydytoju. Gydytojas išanalizuos jūsų kūno tipą ir pasiūlys jums naudingą mitybos planą.

Nors ketogeninė mityba gali padėti greitai numesti svorį, ji taip pat sukelia daugybę komplikacijų jūsų odai, kūnui ir plaukams. Jei jau laikotės keto dietos arba norite jos laikytis, susitarkite su dermatologu, kad padėtumėte išvengti odos, kūno ir plaukų komplikacijų.

– autorius Kaya dermatologai ekspertas

[Total: 2   Average: 4.5/5]

Parašykite komentarą