Kaštainio nauda, ​​mityba, receptai, kaip kepti ir dar daugiau

Kaštonas - daktaras Kirvis

Kai temperatūra pradeda kristi ir snaigės pradeda kristi, nieko nėra jaukiau, nei pasiimti tantalizuojantį keptą kaštoną iš vietos gatvės pardavėjo.

Jei esate panašus į daugumą, tikriausiai esate gana gerai susipažinęs su šia tradicine švente. Nuo kalėdinių ir Padėkos vakarienių iki šventinių dainų kaštonai – ypač skrudinti – yra neatsiejama žiemos sezono dalis. Bet ar žinojote, kad šie skanūs riešutai iš tikrųjų gali būti gana geri ir jums?

Šiek tiek saldus ir tinkamas traškučių kiekis, kaštonai yra universalūs, skanūs, maistinių medžiagų turintis maistas ir pakrautas naudos sveikatai.

Nuo virškinimo gerinimo iki kaulų stiprinimo yra daugybė priežasčių kepti tuos kaštonus ištisus metus prie atviros ugnies.

Kas yra kaštonas? Ar tai riešutas, ar vaisius?

Kaštonai, arba Kastanijayra maždaug aštuonių ar devynių medžių ir krūmų grupė, priklausanti tai pačiai šeimai kaip ąžuolai ir bukai. Šie kaštonai gamina valgomąjį riešutą, paprastai vadinamą kaštonu, kuris vartojamas visame pasaulyje.

Įdomu tai, kad kaštonas laikomas ir riešutu, ir vaisiu. Taip yra todėl, kad vaisiai techniškai apibrėžiami kaip žydinčio augalo produktas, ir dauguma riešutų patenka į šią kategoriją.

Kaštonai yra švelniai saldaus skonio ir lengvai gali būti dedami į įvairius patiekalus. Neapdoroti kaštainiai yra labai kietos, traškios tekstūros, kuri tampa minkštesnė, kai jie yra paruošti ar paskrudinti.

Pagrindiniai kaštonų tipai:

 • Amerikietiškas kaštonas
 • Saldus kaštonas (dar vadinamas ispanišku kaštonu)
 • Kiniškas kaštonas
 • Japonų / korėjiečių kaštonas

Turėkite omenyje, kad šio tipo kaštonas nėra susijęs su vandens kaštonu. Vandeniniai kaštonai techniškai nėra riešutai, bet iš tikrųjų yra vandens daržovių rūšis, naudojama daugelyje Azijos virtuvių.

Panašiai arklių kaštonas taip pat yra kitos augalų šeimos, nesusijusios su kaštonais, ir nors jo ekstraktas naudojamas kaip natūrali priemonė, jis iš tikrųjų laikomas toksišku.

Nauda sveikatai

1. Pagerina virškinimą

Kai kurie tyrimai parodė, kad kaštonai gali padėti geriau virškinti keliais skirtingais būdais.

Mėgintuvėlių tyrimas žurnale Maisto mikrobiologija nustatė, kad kaštono ekstraktas turėjo apsauginį poveikį štamui probiotikai randama jūsų virškinimo trakte. Probiotikai yra naudingų bakterijų rūšis, kuri palaiko jūsų žarnyno sveikatą ir padeda pagerinti virškinimą. (1)

Be to, kaštainiuose yra daug skaidulų. Maistinės skaidulos priešinasi virškinimui, kai praeina per virškinamąjį traktą, o tai padeda maisto produktams judėti virškinamuoju traktu. Pluoštas taip pat gali palengvinti vidurių užkietėjimą, skatinti sotumasstabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir padėti maitinti naudingas bakterijas, esančias jūsų žarnyne.

Be kaštonų, kitų daug ląstelienos turintis maistas vaisiai, daržovės, neskaldyti grūdai, ankštiniai augalai ir kitos riešutų veislės.

2. Sudėtyje yra antioksidantų

Be to, kad kaštonai tiekia nemažą dalį vitaminų ir mineralų, jie taip pat gali pasigirti dideliu kiekiu antioksidantų.

Chosuno universiteto Korėjoje biotechnologijos departamento 2010 m. Atliktas tyrimas parodė, kad kaštonų žiedų ekstraktas pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis ir netgi padėjo apsisaugoti nuo melanomos pažeidimų arba odos vėžys. (2)

Antioksidantai yra medžiagos, padedančios neutralizuoti kenksmingus laisvieji radikalai, kurie yra junginiai, kurie gali kauptis ir pakenkti ląstelėms, taip pat lėtinėms ligoms. Šios naudingos medžiagos siejamos su įspūdingu naudos sveikatai rinkiniu – nuo vėžio prevencijos iki kovos su širdies ligomis. (3, 4)

Antioksidantų yra daugybėje viso maisto produktų, juose ypač daug vaisių ir daržovių. Užpildykite savo plokštelę antioksidantų turtingas maistas tokie kaip ir kaštonai gali būti ypač naudingi mažinant ligų riziką.

3. Saugo savo širdį

Įdomu tai, kad iš tiesų buvo įrodyta, kad tam tikros rūšies kaštonai turi apsauginį poveikį jūsų širdžiai. Iš dalies taip yra todėl, kad kaštonuose yra antioksidantų, kurie gali sumažinti uždegimą ir pagerinti širdies sveikatą. (5)

Kaštonuose taip pat yra kalio, svarbaus mineralo, kuris gali sumažinti kai kuriuos su širdies ligomis susijusius rizikos veiksnius. Vienos apžvalgos metu nustatyta, kad padidėjo kalio suvartojimas gali veiksmingai sumažinti kraujospūdį ir net sumažinti insulto riziką 24 proc. (6)

Jei kenčiate nuo širdies problemų, įskaitant racioną su kaštonais, galite padėti sumažinti kai kuriuos širdies liga kad jūsų širdis būtų sveika.

Viskas apie kaštonus - daktaras Axas

4. Skatina reguliarumą

Valgant skaidulas, jos per kūną juda nesuvirškintos. Tai gali padėti išmatose pridėti birių medžiagų ir palengvinti jų patekimą per kūną vidurių užkietėjimas.

Viena analizė paskelbta Pasaulinis gastroenterologijos žurnalas 2012 m. apžvelgė penkis maistinių skaidulų poveikio įvertinimo tyrimus. Mokslininkai nustatė, kad padidėjęs skaidulų kiekis buvo susijęs su išmatų dažnio padidėjimu. (8)

Kaštonai kartu su kitais daug skaidulų turinčiais maisto produktais – vaisiais, daržovėmis ir ankštinėmis daržovėmis – gali būti puikus dietinis priedas, padedantis išvengti vidurių užkietėjimo ir skatinantis reguliarumą.

5. Didina kaulų sveikatą

Vos 10 kaštainių branduolių pavyksta prisikimšti 50 proc manganas jums reikia visai dienai. Manganas yra nepaprastai svarbus mineralas, būtinas normaliai ląstelių veiklai. Kai kurie tyrimai taip pat parodė, kad manganas taip pat gali atlikti pagrindinį vaidmenį kaulų sveikatoje ir apsaugoti nuo tam tikrų ligų. (9)

Maždaug 43 procentai mangano kaupiasi kauluose. Mangano vartojimas kartu su kitais kaulus formuojančiais mineralais gali padėti išvengti kaulų nykimo, ypač vyresnio amžiaus moterims. (10, 11)

2004 m. Tyrimo metu nustatyta, kad kapsulė, kurioje yra mangano kartu su vitaminu D, kalciu, magniu, cinku ir boru, padidina kaulų tankį 334 moterims, kurių kaulai silpni. (12)

Įtraukus į racioną kaštainių porciją kartu su kitomis kaulus gerinančiomis maistinėmis medžiagomis, kaulai gali būti stiprūs ir apsaugoti. osteoporozė.

6. Pagerina smegenų funkciją

Kaštainiuose gausu kelių B grupės vitaminų, įskaitant tiaminą, vitaminą B6, riboflaviną ir folatą. Šie vitaminai yra būtini norint išlaikyti jūsų smegenis sveikas ir apsaugoti nuo ligų.

Bet kurio iš šių B grupės vitaminų trūkumas gali sukelti pažinimo problemų. Pavyzdžiui, tiamino trūkumas gali sukelti kliedesį, o a folatų trūkumas gali pakenkti vaikų smegenų vystymuisi. (13, 14)

2016 m. Tyrimas vienerius metus papildė pagyvenusius dalyvius folio rūgštimi ir nustatė, kad tai padėjo pagerinti kognityvinę veiklą, kartu sumažindamas tam tikrų uždegimo žymenų lygį. (15) Kitas tyrimas Mitybos žurnalas parodė, kad padidėjęs B vitamino suvartojimas buvo teigiamai susijęs su senyvų dalyvių, turinčių lengvą kognityvinį sutrikimą ir Alzheimerio liga, kognityvine funkcija. (16)

Norėdami įsitikinti, kad patenkinate savo B vitamino poreikius ir padėsite optimizuoti smegenų sveikata, valgykite daug baltymų turinčio maisto ir apsvarstykite galimybę kiekvieną dieną pridėti porciją ar dvi kaštainius.

Mitybos faktai

Kaštonai pakuojami gausioje skaidulų porcijoje kartu su geru kiekiu kelių mikroelementai, pavyzdžiui, manganas, vitamino C ir tiaminas.

Dešimt brandintų kaštonų branduolių (arba apie 84 gramus) yra maždaug: (17)

 • 206 kalorijos
 • 44,5 gramo angliavandenių
 • 2,7 gramo baltymų
 • 1,8 gramo riebalų
 • 4,3 gramo skaidulų
 • 1 miligramas mangano (50 proc. DV)
 • 21,8 miligramo vitamino C (36 proc. DV)
 • 0,4 miligramo vitamino B6 (21 proc. DV)
 • 0,4 miligramo vario (21 proc. DV)
 • 58,8 mikrogramai folatų (15 proc. DV)
 • 0,2 miligramo tiamino (14 proc. DV)
 • 497 miligramai kalio (14 proc. DV)
 • 0,1 miligramo riboflavino (9 proc. DV)
 • 89,9 miligramo fosforo (9 proc. DV)
 • 6,6 mikrogramai vitamino K (8 proc. DV)
 • 27,7 mg magnio (7 proc. DV)
 • 1,1 miligramo niacino (6 proc. DV)
 • 0,5 miligramo pantoteno rūgšties (5 proc. DV)
 • 0,8 miligramo geležies (4 proc. DV)
 • 0,5 miligramo cinko (3 proc. DV)

Kaštonai prieš kitus riešutus

Yra daugybė riešutų veislių, kurių kiekviena turi savo unikalų maistinių medžiagų rinkinį ir naudą sveikatai.

Kaštonai yra krakmolingi riešutų tipai, išskiriantys juos iš kitų riešutų, kuriuose yra daugiau aliejaus ir riebalų.

Graikiniai riešutai, pavyzdžiui, yra ypač daug sveikų omega-3 riebalų rūgščių. Panašiai kaip kaštainiuose, juose taip pat yra daug mangano ir vario, tačiau juose yra mažesnis kalio, vitamino C ir vitamino B6 kiekis. Tuo tarpu migdolai yra prisotintos vitamino E ir baltymų ir jose yra daug mangano, magnio ir riboflavino.

Kiti riešutų tipai nėra tokie maistingi, kaip žemės riešutai, kuriuose yra daug omega-6 riebalų rūgščių, bet mažai kitų mikroelementų.

Kaip skrudinti kaštonus (plius receptai)

Skrudinti kaštainiai yra viena iš populiariausių kaštonų veislių ir saldus bei kvapnus būdas įtraukti šiuos skanius riešutus į savo racioną.

Tai yra paprastas būdas mėgautis mėgstamiausiais gatvės pardavėjų užkandžiais ir pradėti kepti kaštoną patogiai jūsų virtuvėje:

 1. Pradėkite nuo šviežių kaštonų ir mažu peiliu įpjaukite „X“ į kiekvieną. Tai leidžia garams išeiti ir neleidžia kaštonams sprogti orkaitėje.
 2. Kaštonus sluoksniuokite vienu sluoksniu ant kepimo skardos ir kepkite 20–30 minučių 425 F temperatūroje. Jūs žinosite, kad kaštonai yra iškepę, kai lukštai atsiskleis ir kaštonas taps aukso rudos spalvos.
 3. Išimkite iš orkaitės ir leiskite keletą minučių atvėsti, nulupkite, kol jos dar šiltos, ir mėgaukitės!

Jei ieškote kelių kitų įdomių būdų mėgautis šiuo saldžiu užkandžiu, taip pat galite pabandyti pridėti virtų kaštonų prie desertų, troškinių ir troškinių, kad gautumėte šiek tiek papildomų traškučių ir skonio.

Kaštonų miltai, pagaminti iš maltų kaštonų, yra a miltai be glitimo iš kurių galima gaminti duoną, blynus ir kepinius.

Atminkite, kad kaštainius reikia išvirti, kad juos būtų galima valgyti. Tai ne tik padeda pašalinti kaštono apvalkalą, bet ir sumažina tanino rūgšties kiekį. Tanino rūgštis yra augalinis junginys, susijęs su daugeliu neigiamų padarinių sveikatai, todėl jų reikėtų vengti. (18)

Norėdami gauti daugiau idėjų, kaip valgyti kaštainius, pateikite keletą kaštonų receptų, kuriuos galite išbandyti:

Istorija

Vos prieš šimtmetį miškuose visoje JAV dominavo beveik 4 milijardai amerikietiškų kaštonų. Šie medžiai turėjo visokių pranašumų. Jie buvo masyvūs ir greitai augantys su puvimui atsparia mediena, todėl jie buvo puikus pasirinkimas statant viską – nuo rąstinių kajučių iki geležinkelio jungčių. Valgomieji kaštonai iš kaštonų netgi buvo naudojami norint padėti penėti gyvulius prieš einant į turgų.

1900-ųjų pradžioje vadinamas grybelio tipas Cryphonectria parasitica buvo netyčia atvežtas į JAV. Šis grybelis buvo atsakingas už kaštonų ligą – ligą, kuri sukėlė plačią amerikietiško kaštono sunaikinimą. Grybas pateks į medį ir gamins toksiškus junginius, kad pH sumažėtų iki augalų ląstelėms mirtino lygio.

Nors pražūtingas šio grybelio poveikis taip pat gali paveikti kitus kaštonų tipus, jautriausias yra amerikietiškas kaštonas. Įvedus šį grybą, žuvo milijardai kaštonų, o kaštonas buvo beveik išnykęs.

Šiandien paskutinis likęs kaštonų medynas randamas Viskonsine, kuriame yra 2500 kaštonų 60 arų miške, o gamtosaugos pastangos dedamos visos pastangos siekiant apsaugoti Amerikos kaštono ir paties kaštono ateitį.

Parašykite komentarą