Kaip tinkamai išsivalyti dantis + nustoti per daug valyti dantis

Kaip valytis dantis - daktaras Axas

Net nežiūrėdamas į burną, lažinuosi, kad jūs tikriausiai per stipriai valote šepetėlį ir nesąmoningai pakenkiate savo dentinui ir dantenoms. Kaip šalis mes per stipriai šepečiuojame, o tai sukelia atsitraukiančios dantenos, pažeistas dentinas ir dantys bei daugiau ertmių. Tiesą sakant, daugeliui žmonių dantų valymas daro daugiau žalos nei naudos. (Žiūrėkite toliau pateiktus tris sau užduotinus klausimus.)

Kaip aš galiu tai žinoti? Aš esu daktaras Markas Burhenne’as arba trumpai daktaras B, ir aš jau daugiau nei tris dešimtmečius praktikuoju augindamas tris dukras, tarp kurių nėra ertmių. Aš turėjau sėdynes pirmoje eilėje (pažodžiui) dėl dantų sveikatos pokyčių ir buvau įvairių šepetėlių įpročių pasekmė. Tai leidžia man be jokios abejonės pasakyti, kad dauguma amerikiečių valosi per stipriai.

Jūsų burna daro didelę įtaką jūsų bendrajai sveikatai. Rūpinimasis ja – teisingas kelias – turi būti prioritetas. Problema ta, kad tiek, kas, manoma, yra sveika burnai, iš tikrųjų nėra. Sunkus teptukas yra vienas iš šių klaidingų įsitikinimų.

Dabar atėjo laikas išsiaiškinti kai kuriuos iš šių klaidingų įsitikinimų ir nutraukti šį žalingą įprotį. Tuo tarpu reikia išmokti tinkamai valyti dantis.

Jei nesate tikri, ar jūsų dantų valymas daro daugiau žalos nei naudos, užduokite sau šiuos klausimus:

  • Ar valote pjovimo judesius pirmyn ir atgal?
  • Ar jūsų dantų šepetėlis yra senesnis nei mėnuo?
  • Ar jūsų dantų šepetėlio šeriai vertinami vidutiniškai ar sunkiai, nes manote, kad jie geriau išvalys dantis?

(Spoileris: Daugelis žmonių atsako „taip“ į bent vieną iš šių klausimų, jei ne visus.)


Šiuolaikinės dietos reikalauja šiuolaikinės dantų priežiūros

Pasiimsiu vieną komandai ir pripažinsiu, kad dėl per didelio šepetėlio iš dalies kalti odontologai. Siekdami išspręsti burnos higienos problemas, akcentavome šepetį ir siūlą, o stengdamiesi vykdyti gydytojų nurodymus, daugelis žmonių per daug (ir per sunkiai) peržengė savo valymo įpročius.

Tiesa yra ta, kad šepetys yra tik laikinas tvarstis dėl nesveikų mūsų šiuolaikinės mitybos pokyčių. Mūsų paleolito protėviai neturėjo dantų šepetėlių, o daugybė kultūrų visame pasaulyje vis dar nenaudoja dantų šepetėlių, kaip mes.

Tiesą sakant, lažinuosi, kad nustebsite išgirdę, jog dantų valymas Amerikoje nebuvo plačiai paplitusi įprasta iki pat Antrojo pasaulinio karo – kai kariuomenė pastūmėjo kareiviai valytis dantis siekiant užkirsti kelią ligoms priekinėse linijose.

Nors žmonės šimtmečius naudojo kramtukus ir dantukus, tikras komandos valymas yra gana modernus reiškinys. Ir tai nėra sutapimas. Dantų valymo populiarumas 1940 m. Išaugo tuo pačiu metu kaip ir dietiniai angliavandeniai, cukrus ir perdirbtų maisto produktų tapo plačiai prieinama.

Net Antrojo pasaulinio karo kareiviai valgė racionus, supakuotus su sausainiais, mėsos konservais, sūrio konservais, džiovintų vaisių batonėliais, šokoladu, avižų dribsniais, kruopomis, cukrumi ir kai kuriomis konservuotomis daržovėmis – visa tai (nenuostabu) pūdė dantis. Taip, tai yra keletas iš blogiausias maistas jūsų dantims! Taip yra todėl, kad angliavandeniai ir cukrus burnoje maitina kenksmingas bakterijas. Tada šios bakterijos dauginasi ir tampa bioplėvele ant jūsų dantų – kaip tas neryškus kaupimasis, kurį jaučiate suvalgę auksinės žuvelės maišą.

Armija suprato, kad dėl dantų ėduonies kareiviai serga, todėl dantų valymas tapo privalomas.


Žalingi šepečio įpročiai, kuriuos reikia nutraukti šiandien

Šiandien, kai dantų valymas yra įprasta kiekvieno asmens priežiūros rutinos dalis, dauguma žmonių turi porą įpročių, kurie kenkia dantims ir dantenoms.

Pirma, jūs nenorite imituoti aktorių, kurį matote dantų pastų reklamoje. Tas pjovimo judesys yra pirmasis žalingas įprotis, kurį reikia nutraukti. Jūsų dantų šepetėlio šeriai yra pagaminti iš nailono, kuris iš tikrųjų yra gana kietas, palyginti su gana minkštomis dantenomis ir dentinu.

Mėsingos, rausvos dantenos ir trapus dentinas neatsirado, kad būtų galima valdyti nailono pagrindo dantų šepetėlio judesį, o kai valydamiesi pirmyn ir atgal, valydamiesi dantis, nailonas gali būti tarsi maži peiliai, perbraukiami per dantis ir dantenas, sukeliantis mikrodažą, kuris ilgainiui juos nuvargina.

Taip pat galite nustebti sužinoję, kad laikui bėgant jūsų dantų šepetėlio šeriai taip pat sukietėja. Tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios atsirado rekomendacija reguliariai keisti dantų šepetėlį. Minkštas nailonas pagamintas šlifuotas ir suapvalintas, kad jis būtų ypač minkštas ir švelnus jūsų dantenoms ir dantims. Valant dantys nusidėvi šią dangą, todėl nailonas tampa aštresnis ir labiau trina. Galų gale nailonas tampa toks abrazyvus, kad ima nešioti dantis, o ne dantis, kaip turėtų nailonas.

Geriausia, jei dantų šepetėlį keisite kiekvieną mėnesį. Niekada neleiskite, kad dantų šepetėlis kabotų aplink jūsų vonios kriauklę ilgiau nei tris mėnesius. (Štai kodėl yra vertingų dantų šepetėlių pakuočių, todėl aš rekomenduoju nusipirkti šešių ar daugiau pakuočių, kad būtų lengva pakeisti dantų šepetėlius.)

Galiausiai labai svarbu, kad nevalgytumėte iškart po to, kai suvalgėte ką nors rūgštaus ar turintį daug cukraus ar angliavandenių. Rekomendacija valytis iškart po valgio yra pagrįsta idėja, kad žalingus maisto produktus galite pašalinti prieš jiems darant įtaką mikrobiomas iš burnos. Bet jei valysite ką nors rūgštaus ar turinčio daug cukraus ar angliavandenių, valysite šepetėlį iškart nuo dantų.

Jei pasirinksite valgyti tokius maisto produktus kaip kava, soda, sultys, krekeriai, saldainiai ar bet kas kitas, kuris yra rūgštus arba turi daug cukraus ir (arba) angliavandenių, rekomenduoju palaukti bent 30–45 minutes prieš valant.

Dantenos, dantenų liga, dentino skalės ir susidėvėjusio emalio negalima ištaisyti be didelių ir brangių operacijų ir restauracijų, todėl labai svarbu, kad pokalbį pakeistume iš paprasčiausio „įsitikinkite, kad šepetėliu“ į „būtinai šepetėliu“. teisingai.


Kaip teisingai išsivalyti dantis

Taigi, kaip jūs turėtumėte valyti dantis?

Dantų valymas yra teisingas. Per stipriai šepetėliu galite sukelti dantenų recesiją, dentino įpjovas ir nusidėvėti emalį. Visa ši žala yra nuolatinė, tačiau iš esmės jos galima išvengti.

Štai septyni mano patarimai, kaip teisingai išsivalyti dantis:

1. Atsisakykite žalingų įpročių

Pirmiausia rekomenduoju pradėti valyti dantis nedominuojančia ranka, kad ištaisytumėte savo valymo įpročius. Tai jausis itin nepatogiai, bet privers jus atkreipti dėmesį. Štai trumpas „Youtube“ vaizdo įrašas apie tai.

2. Šepetys virpėjimo ar vibracijos judesiu

Geriausias dantų valymo judesys yra imituoti elektrinio dantų šepetėlio veikimą. Geriausia, jei jūsų dantų šepetėlis judės ne aukštyn, žemyn ar šonu pjovimo judesiu, o sukamaisiais judesiais. Įsivaizduokite, kad jūs masažuojate kiekvieną dantį.

3. Pirkite tik labai minkštus dantų šepetėlius

Visada pirkite dantų šepetėlius su labai minkštais šeriais. Nailonas yra tvirta medžiaga ir gali lengvai pakenkti dantenoms ir dentinui.

4. Reguliariai keiskite dantų šepetėlį

Jūsų dantų šepetėlio nailonas yra skirtas laikui bėgant susidėvi, todėl svarbu reguliariai keisti dantų šepetėlį. Rekomenduoju nusipirkti vertingų dantų šepetėlių pakuočių, kad kiekvieną mėnesį būtų lengva pakeisti dantų šepetėlį. Prašau, nenaudokite nė vieno dantų šepetėlio ilgiau nei tris mėnesius.

5. Apsvarstykite elektrinį dantų šepetėlį

Elektriniai dantų šepetėliai yra puikūs, jei galvos yra reguliariai keičiamos, o šeriai yra labai minkšti. Jei nepaisote reguliariai keisti dantų šepetėlio galvutės, galite netyčia paversti savo dantų šepetėlį ginklu prieš prastas dantenas ir dantis. Jei rūpinatės elektriniu dantų šepetėliu, jie gali labai efektyviai pagerinti burnos priežiūros procedūrą. Jūsų ranka negali judėti nuo 25 000 iki 30 000 apsisukimų per minutę, todėl elektriniai šepetėliai gali žymiai pagreitinti valymo procesą.

6. Negalima valyti šepetėliu iškart

Nors tai ypač aktualu suvalgius ko nors rūgštaus, saldaus ar turinčio daug angliavandenių, geriausia tai žaisti saugiai ir vengti valyti 40–50 minučių. Žinau, kad gali jaustis gerai valyti visą tą maistą nuo dantų, bet taip pat galėtum nuvilkti emalio gabalėlius.

7. Valgykite geresnę dietą

Dantų valymas tik taip padės. Svarbiau yra tai, kad valgote daug maistinių medžiagų turinčią dietą, kurioje yra daug baltymų ir sveikų riebalų bei mažai cukraus ir angliavandenių.


Norėdami šypsotis visą gyvenimą ir gražiai, būkite malonūs savo dantims

Dantų valymas nėra natūralus ar įprastas dalykas, ir tai yra gana piktnaudžiavimo procesas, todėl svarbu padaryti viską, ką galite, kad sumažintumėte žalą. Prioritetas Nr. 1 yra sveikos mitybos valgymas, todėl šepetėlis tampa mažiau reikalingas. Kai atliksite šepetį, įsitikinkite, kad šeriai yra minkšti, reguliariai keičiami ir kad jūs šukuojate švelniai svyruodami.

Atėjo laikas nustoti piktnaudžiauti dantimis. Tinkamai laikydamiesi dietos ir valydami šepetėlius, išvengsite dantenų, dentino pažeidimų ir ertmių.

Tikiuosi, kad šis straipsnis padės išsiaiškinti keletą paplitusių klaidingų nuomonių ir nurodo teisingą šviesesnės šypsenos ir sveikesnio gyvenimo kryptį. Atminkite, kad jūsų burna yra vartai į bendrą jūsų sveikatą, ir kai ja pasirūpinsite, aplink jus bus geresnė sveikata.

Daktaras Markas Burhenne’as arba trumpai dr. B yra odontologas, turintis tinklaraštį (askthedentist.com), kuris suteikia žmonėms galimybę suprasti, kaip jūsų burna yra langas į likusio kūno sveikatą. Per 30 metų stomatologo praktikos jis matė daug dezinformacijos ir žmonių, kurie pateko į priekį dėl to, kad mūsų sveikatos priežiūros sistema nesuprato burnos ir kūno ryšio.

Skaitykite toliau: 6 būdai natūraliai balinti dantis

Parašykite komentarą