Kaip rasti tobulą mitybos planą

Dabar, kai jau atėjo į naujus metus, atėjo laikas užsiregistruoti ir pamatyti, kaip sekasi jūsų rezoliucijos.

Ar jūs šienaujate savo fitneso ir mitybos tikslus kaip viršininkas? Arba esate nusivylęs, nes nematote rezultatų? Bet kokiu atveju yra tikimybė, kad kovojote su vienu didžiuliu komponentu, su kuriuo daugelis mūsų kovoja šiuo metų laiku: laikydamiesi dietos!

Pats žodis šiuolaikinėje makro išmanymo kultūroje sukelia akių sukryžiavimą ir sukryžiavimą. Kažkieno „dieta“ iš tikrųjų nurodo tik jo valgomo maisto rūšį, tačiau ne taip mes naudojame šį žodį šiandien. Sakyti, kad laikotės dietos, reiškia pranešti pasauliui, kad pasidavėte kalorijų skaičiavimui ir maisto ribojimui vardan svorio ar geresnės sveikatos – arba abiejų!

Šiandien rinkoje yra milijonas dietų, kurių dauguma turi savo madingus pavadinimus:

Yra daug įvairių dietų.

Kiekviena iš šių dietų apima tam tikrų maisto produktų ar makroelementų ribojimą gerinant kūno sudėtį ir didesnį gyvybingumą dėl su sveikata susijusių ir kartais ideologinių priežasčių.

Laikydamiesi tiek daug dietų, kaip galite pradėti nuspręsti, kas veikia, o kas ne?

Išsiaiškinkite savo tikslus

Prieš pasinerdami į efektyvumą, pažiūrėkime, kaip jūs matuojate, ar dieta veikia.

Ar vertindami sėkmę ar nesėkmę turėtumėte atsižvelgti į bendrą numestą svorį ar kūno sudėties pokyčius? Ar matuodamasis progreso remiatės vonios svarstyklėmis, ar naudojate perimetro matavimus prieš ir po nuotraukų bei kūno riebalų testus? Arba dietą naudojate ne norėdami numesti svorio, o priaugti raumenų, sulaužyti PR ar pagerinti bendrą sveikatos būklę?

Jei nežinote, kokių rezultatų siekiate laikydamiesi dietos, neįmanoma žinoti, ar tai veikia.

Ar vertindami sėkmę ar nesėkmę turėtumėte atsižvelgti į bendrą numestą svorį ar kūno sudėties pokyčius?

Prieš vertindami savo mitybą, pagalvokite, kurie iš aukščiau išvardytų tikslų jums yra svarbiausi (taip, visi jie gali būti svarbūs, tačiau pasirinkite vieną ar du geriausius) ir turėkite omenyje šiuos tikslus, žiūrėdami, kaip pasirinkti maistą palaikykite savo pažangą.

Galite pastebėti, kad nors jūs nemažėjote svorio, jūs numetėte centimetrus nuo juosmens ir priaugote kelis svarus ant savo keltuvų. Galų gale, raumenys sveria daugiau nei riebalai, todėl skalė vis tiek gali kilti, net kai kūno riebalų procentas mažėja.

Dietos, kurios neveikia

Nors dietos pradžioje galite pamatyti puikių rezultatų, bet koks valgio planas, kuris pernelyg riboja jūsų kalorijas arba pašalina visas makroelementus ir maisto grupes, gali trukdyti ir galiausiai sabotuoti jūsų ilgalaikius fitneso tikslus.

Tas pats pasakytina ir apie planus, kurie neleidžia valgyti įvairaus maisto, todėl kiekvienas potraukis būna neišsipildęs ir suvartojamas nenumaldomo alkio.

Dietos, kurios veikia

Bet kuri dieta, kurios galite laikytis ilgainiui, jums tinka, nes jei galėsite jos laikytis, pamatysite rezultatus, o rezultatai jus sutelks ir susiorientuos. Pakankamas kalorijų kiekis ir gausybė įvairovės leidžia lengviau laikytis bet kokios dietos, taigi, jei jūsų dabartinis valgio planas nepateikia jums abiejų, pakeiskite jį arba raskite naują.

Apskritai, mažiau dėmesio skirkite tam tikroms dietoms ir daugiau dėmesio skirkite maistui. Tai, kad visi, su kuriais dirbate, bando naują mados dietą, netinka jums. Valgykite jums patinkantį maistą, kuris suteikia energijos ir nepalieka nuolatinio alkio. Ieškodami, kas jums tinka, pasirinksite keletą gerų ir ne tokių gerų pasirinkimų. Kažkur viduryje sužinosite, kas jums tinka.

Ar yra „tobula“ dieta?

Mes visi turime įvairių stipriųjų, silpnųjų pusių, tikslų ir genetikos, todėl nėra vienintelio visiems tinkamo dietos sprendimo. Jums tinkama dieta yra tausojanti ir suteikianti jums norimų rezultatų. Daugiau judinkite kūną, sumažinkite nesveiko maisto produktus, atlikite nedidelius pokyčius ir būkite nuoseklūs: tai yra sėkmingo valgymo raktai.

Mes visi turime įvairių stipriųjų, silpnųjų pusių, tikslų ir genetikos, todėl nėra vienintelio visiems tinkamo dietos sprendimo.

Nesvarbu, ar jūs iš naujo vertinate savo dabartinę dietą, ar naujo plano rinkoje, pateikite keletą esminių klausimų, kuriuos pirmiausia turėtumėte užduoti sau:

  • Ar jūsų mitybos tikslas yra konkretus ir išmatuojamas?
  • Ar dieta leidžia valgyti mėgstamus maisto produktus?
  • Ar dieta suteikia energijos ir leidžia jaustis gerai?
  • Ar tai dieta, kurios galite laikytis ateinančiais metais?
  • Ar galite išlaikyti šią dietą, kai keliaujate, bendraujate ir einate savo kasdienybę?
  • Ar matote rezultatus?
  • Ar turite gerų santykių su maistu?
  • Ar turite ką nors, kas jus atsakytų už dietą?
  • Ar švenčiate mažus kūno sudėties pokyčius?

Jei į bet kurį iš šių klausimų atsakėte „ne“, tikriausiai laikas persvarstyti savo tikslus, sutelkti dėmesį į mažesnius, labiau pasiekiamus etapus arba pakeisti savo mąstyseną. Negalima galvoti apie tai, ką darote, laikydamiesi „dietos“ ir daugiau dėmesio skirkite mėgstamiems, jums naudingiems maisto produktams, kurie jūsų neapkrauna per daug kalorijų jūsų tikslams pasiekti. Tai išsiaiškinkite ir netrukus bus pasiekti tie jūsų ieškomi rezultatai.

Parašykite komentarą