Hesperidino nauda, ​​naudojimo būdai, dozavimas, papildai, šalutinis poveikis

Hesperidinas - daktaras Kirvis

Pagalvojus apie naudingas maistines medžiagas, esančias citrusiniuose vaisiuose, pavyzdžiui, apelsinuose, vitaminas C tikriausiai yra pirmas, kuris ateina į galvą. Tačiau citrusiniuose vaisiuose taip pat gausu kitų apsauginių junginių, vienas iš jų vadinamas hesperidinu.

Kam vartojamas hesperidinas? Vartojamas kaip papildas, jis dažnai naudojamas siekiant apsisaugoti nuo uždegimo, skatinti sveiką kraujospūdį ir apsaugoti kraujagysles nuo pažeidimų.

Kiti hesperidino pranašumai apima imuninės sistemos palaikymą, galimą kovą su vėžiu ir menopauzės simptomų valdymą.

Kas yra hesperidinas?

Hesperidinas yra antioksidantų tipas, vadinamas bioflavonoidu. Tiksliau, tai laikoma flavonu, kuris yra vienos rūšies flavanoidas.

Flavonoidai yra įvairių augalinių junginių grupė, kurios vaisiuose ir daržovėse yra labai daug. Šie junginiai patenka į didesnę antioksidantų grupę, vadinamą polifenoliais.

Hesperidinas daugiausia randamas citrusiniuose vaisiuose, ir, kaip ir kiti antioksidantai, jis turi naudingų priešuždegiminių savybių ir teigiamai veikia imuninę funkciją, nes turi laisvųjų radikalų pašalinimo gebėjimų. Flavanoidai taip pat turi daug kitų apsauginių efektų, pavyzdžiui, pasižymi antihiperglikeminiais, antihiperlipideminiais ir antikarcinogeniniais gebėjimais.

Šį junginį galite ne tik gauti iš citrusinių vaisių, bet ir rasti papildų pavidalu bei pridėti prie tam tikrų vaistų. Šiomis formomis jis išskiriamas dideliais kiekiais iš citrusinių vaisių, tokių kaip apelsinai ir citrinos, žievelės.

„Daflon“ yra vienas produktas, kuriame yra šio tipo flavonoidų. Tai yra mikronizuota išgryninta flavonoidų frakcija, turinti 90% diosmino (kitas flavonoidas) ir 10% hesperidino.

Jį gamina bendrovė, vadinama „Laboratoires Servier“, ir dažniausiai naudojama Europoje, dažniausiai varikozinių venų, blogos kraujotakos ir hemorojaus gydymui.

Privalumai / naudojimas

Įrodyta, kad hesperidinas turi daug naudingų poveikių, tokių kaip:

 • antikarcinogeninis
 • antihipertenzinis
 • antivirusinis
 • antioksidantas
 • nuo diabeto
 • kepenų apsauga
 • priešuždegiminės savybės

Nors šis junginys nebuvo ištirtas taip plačiai kaip kai kurie kiti bioflavonoidai, yra pagrindo manyti, kad hesperidino nauda gali apimti galimybę padėti valdyti šias sąlygas:

 • Aukštas kraujo spaudimas
 • Menopauzės simptomai, tokie kaip karščio bangos
 • PMS simptomai
 • Hemorojus
 • Alergija
 • Kvėpavimo sistemos ir sinusų infekcijos
 • Pažinimo funkcijos praradimas vyresnio amžiaus žmonėms
 • Venų išsiplėtimas
 • Bloga kraujotaka (venų sąstovis)
 • Skysčių kaupimas
 • Žymekliai, susiję su uždegimu ir laisvųjų radikalų pažeidimais, pavyzdžiui, kurie gali prisidėti prie širdies ligų, diabeto ar vėžio

Remiantis turimais tyrimų duomenimis, čia yra daugiau informacijos apie hesperidino vartojimą ir kai kuriuos iš šių galimų privalumų:

1. Kovoja su uždegimu ir oksidaciniu stresu

Tyrimai rodo, kad hesperidinas gali sustiprinti ląstelių antioksidantų apsaugą ir žymiai sumažinti lipidų peroksidaciją. Atrodo, kad padidėja antioksidantų, įskaitant glutationą, vitaminą C ir vitaminą E, kiekis ir padidėja kitų naudingų fermentų aktyvumas.

Pagal vieną žurnale paskelbtą pranešimą Oksidacinė medicina ir ląstelių ilgaamžiškumas, „Citrusiniai flavonoidai turi keletą biologinių veiklų ir pasirodė kaip veiksmingi gydomieji vaistai ŠKL gydyti. Citrusiniai flavonoidai pašalina laisvuosius radikalus, pagerina gliukozės toleravimą ir jautrumą insulinui, moduliuoja lipidų apykaitą ir adipocitų diferenciaciją, slopina uždegimą ir apoptozę bei gerina endotelio disfunkciją “.

Kadangi flavonoidai gali kovoti su oksidaciniu stresu, jie laikomi naudingais užkertant kelią širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, aterosklerozės, audinių uždegimo ir kt.

Flavonoidai taip pat gali turėti priešvėžinį poveikį, nes jie veikia kaip radikalūs valikliai, deguonies gesintojai ir vandenilį dovanojantys antioksidantai, kurie palaiko bendrą ląstelių sveikatą.

2. Gali skatinti širdies ir kraujagyslių sveikatą

Hesperidinas gali padėti geriau veikti kraujagyslėms, be to, jis gali padėti sumažinti aukštą kraujospūdį ir uždegimo žymenis.

Įrodyta, kad flavonoidai gerina lipidų apykaitą ir, atrodo, gali sumažinti MTL „blogojo“ cholesterolio kiekį. Šis gebėjimas, be to, kad jie slopina oksidaciją, reiškia, kad jų vartojimas siūlo prevencinius veiksmus prieš arterijų sukietėjimą / sustorėjimą, vadinamą ateroskleroze.

Ar hesperidinas skystina kraują? Atrodo, kad hesperidinas gali sulėtinti kraujo krešėjimą ir padidinti kraujavimo riziką, jei jis vartojamas kartu su kraują skystinančiais vaistais, todėl svarbu jį naudoti atsargiai, jei yra kraujo krešėjimo problema.

Vienas tyrimas parodė, kad suaugusieji, papildantys hesperidinu, po valgio su riebiu maistu patyrė reikšmingą endotelio funkcijos pagerėjimą, palyginti su tais, kurie vartojo placebą.

Atskirame tyrime nustatyta, kad kasdien vartojant apelsinų sultis, kurių sudėtyje yra hesperidino, mirė dalyvių kraujospūdis ir pagerėjo endotelio funkcija.

3. Gali padėti gydyti menopauzės simptomus

Tam tikrais tyrimais nustatyta, kad kalcio papildai (Calcilock) kartu su hesperidinu veiksmingai išsaugo kaulų sveikatą moterims po menopauzės. Jis taip pat gali palaikyti sveikas kraujagysles ir gali apsisaugoti nuo širdies ligų, kurios yra pagrindinė moterų po menopauzės mirtingumas.

Dėl savo gebėjimo sumažinti uždegimą jis taip pat naudojamas valdyti kitus menopauzės simptomus ir PMS simptomus, tokius kaip karščio bangos ir skysčių susilaikymas. Pavyzdžiui, vienas tyrimas parodė, kad kartu su fitoestrogenais, vitaminas E ir nakvišų aliejus, hesperidinas ir vitaminas C gali būti veiksmingi gydant karščio bangos moterims menopauzėje.

4. Gali padėti apsaugoti kognityvinę sveikatą

Remiantis 2019 m. Ataskaita, yra įrodymų, kad hesperidinas turi neuroprotekcinį poveikį, o tai reiškia, kad jis gali padėti išsaugoti nervinių audinių funkciją nuo įvairių agentų daromos žalos, taip pat apsaugoti nuo neurodegeneracinių ligų, tokių kaip Parkinsono, Alzheimerio, Huntingtono ir išsėtinė sklerozė.

Kai kurie nedideli klinikiniai tyrimai parodė, kad šis fenolio junginys gali būti naudingas sveikų vyresnio amžiaus žmonių pažinimo funkcijai dėl savo sugebėjimo apsaugoti smegenis ir neuronus nuo oksidacinio streso ir uždegimo. Tai gali pagerinti smegenų kraujotaką, pažinimą ir atminties veikimą.

Pavyzdžiui, vienas tyrimas paskelbtas „American Journal of Clinical Nutrition“ nustatė, kad aštuonių savaičių apelsinų sulčių papildymas (turtingas bioflavonoidų šaltinis) tarp vyresnio amžiaus žmonių susilpnino pažinimo nuosmukio žymenis.

Šaltiniai

Kokiuose maisto produktuose yra daug hesperidino? Citrusiniai vaisiai yra geriausias šio antioksidanto šaltinis.

Keli turtingiausi šaltiniai:

 • Apelsinai ir grynas apelsinų vaisius (įvairių rūšių, įskaitant saldžius ir kartus / rūgštus). Neohesperidinas yra vienas hesperidino izomeras, kuris yra kartus junginys, randamas karčiame apelsine (Citrus aurantium), kuris naudojamas tam tikriems papildams gaminti.
 • Greipfrutas
 • Citrinos
 • Kalkės
 • Mandarinai
 • Pipirmėtės, šviežios arba džiovintos
 • Kitos augalų rūšys, įskaitant rūšis Fabaceae, Papilionaceae, Betulaceae ir Lamiaceae šeimos

Papildai ir dozavimas

Daugumoje tyrimų dalyviams paprastai buvo skiriamos nuo 150 iki 300 miligramų dozės vieną ar du kartus per dieną. Tam tikruose tyrimuose buvo vartojamos didesnės dozės, viršijančios 600 mg per parą, paprastai nuo keturių iki 12 savaičių.

Remiantis tyrimų duomenimis, rekomenduojamos šios dozės:

 • Sergant hemorojumi – išangės viduje 150 mg hesperidino ir 1350 mg diosmino du kartus per parą 4 dienas, po to 100 mg hesperidino ir 900 mg diosmino du kartus per parą 3 dienas.
 • Dėl blogos kraujotakos sukeltų kojų opų – 100 mg hesperidino ir 900 mg diosmino derinys kasdien iki 2 mėnesių.

Hesperidinas taip pat gali būti derinamas su kitais antioksidantais, žolelėmis ar junginiais, atsižvelgiant į būklę, kuria jis gydomas.

Diosminas dažnai vartojamas kartu su hesperidinu. Kada turėtumėte vartoti diosminą su hesperidinu?

Dažniausiai būsite skatinami vartoti šį derinį kelis kartus per dieną, padalijant dozes. Perskaitykite konkretaus jūsų naudojamo produkto nurodymus, nes dozavimo rekomendacijos kiekvienam produktui skiriasi.

Rizika ir šalutinis poveikis

Apskritai šis junginys laikomas saugiu daugumai žmonių, vartojamas per burną iki šešių mėnesių. Ilgiau vartojant, gali atsirasti šalutinis poveikis, todėl geriausia vengti ilgalaikio vartojimo, nebent glaudžiai bendradarbiausite su gydytoju.

Vartojant šį priedą, gali pasireikšti šalutinis poveikis, įskaitant pilvo skausmus, viduriavimą, kontaktinį dermatitą ir pykinimą.

Hesperidino papildai gali būti nesaugūs žmonėms, vartojantiems tam tikrus vaistus. Nenaudokite šio priedo nepasitarę su gydytoju, jei vartojate bet kurį iš šių būdų:

 • Kraujo skiedikliai / antikoaguliantai
 • Antitrombocitiniai vaistai
 • Kraujo spaudimo vaistai
 • Kalcio kanalų blokatoriai
 • Raminamieji

Gali būti, kad hesperidinas gali paveikti kraujo krešėjimą ir padidinti kraujavimo riziką, todėl visada būkite atsargūs vartodami antikoaguliantus / antitrombocitinius vaistus arba operuodami.

Išvada

 • Hesperidinas yra bioflavonoidas, randamas citrusiniuose vaisiuose. Iš šių vaisių galima izoliuoti maisto papildus ir vaistus, dažniausiai vartojamus blogai kraujotakai, išsiplėtusioms venoms, hemorojus ir aukštam kraujospūdžiui gydyti.
 • Hesperidino nauda apima tai, kad jis turi priešuždegiminių, antioksidacinių, lipidų kiekį mažinančių ir insuliną sensibilizuojančių savybių. Atrodo, kad tai apsaugo nuo neurologinių problemų ir uždegiminių žymenų, susijusių su širdies ligomis, diabetu ir vėžiu.
 • Jūs neturėtumėte vartoti šio priedo, jei vartojate tam tikrus vaistus, įskaitant antikoaguliantus, kraujo skiediklius, kraujospūdį mažinančius vaistus ir kalcio kanalų blokatorius.

Parašykite komentarą