Dumblių aliejus: vegetariškas omega-3 ir DHA šaltinis

Dumblių aliejus - daktaras Kirvis

Dumblių aliejus yra aliejus, gaunamas tiesiogiai iš dumblių. Šiame aliejuje yra DHA, kuris sudaro 97 procentus smegenyse esančių omega-3 riebalų.

Deja, nepakankamai amerikiečių jo gauna pakankamai. Dumblių aliejus yra vegetariškas DHA aliejus, gaunamas ne iš šalto vandens žuvų. Kaip mokslininkai ir gydytojai suprato, kaip svarbu omega-3 riebalų rūgštys yra skirti amerikiečiams, jie pradėjo tyrinėti kitus būdus, kaip gauti šias nepakeičiamas riebalų rūgštis, išskyrus žuvų naudojimą.

Šaltas vanduo, riebios žuvys, kaip ir lašišos, yra geri DHA šaltiniai, tačiau dabar yra daug būdų įtraukti DHA į savo racioną; taip yra todėl, kad dumblių aliejaus dedama į maisto produktus, gėrimus ir papildus. Dumblių aliejus suteikia DHA, o kadangi jis nėra iš žuvies, jis yra tvarus ir yra vegetariškas pasirinkimas.

Naudojant dumblių aliejų taip pat nėra pavojaus, kad vandenynuose atsiras teršalų. Kepimo aliejai, jogurtai, sultys, pieno ir mitybos batonėliai yra praturtinti dumblių aliejumi, ir jų dabar galima rasti jūsų vietinėje maisto parduotuvėje.

Kas yra dumblių aliejus?

Omega-3 riebalų rūgščių nauda buvo gerai ištirta ir nustatyta. Jie garsėja tuo, kad yra priešuždegiminiai vaistaiir jie padeda organizmui sumažinti kraujo krešulius.

Žuvų taukuose yra šių omega-3, kuriuos daugiausia sudaro eikozepenteno rūgštis (EPA) ir dokozaheksaeno rūgštis (DHA). Riebalų rūgštys gaunamos iš organizmų, prisitaikiusių prie šalčio, tokių kaip šalto vandens žuvys.

Šios žuvys gauna EPA ir DHA valgydamos dumblius, kurių augalams būdingi linų tipo omega-3; kai žuvys vartoja šiuos dumblius, jos audiniuose sutelkia didelį kiekį EPA ir DHA. Jie taip pat sugeba apsaugoti membranos ląsteles nuo pernelyg standžių veikiant šalčiai temperatūrai.

Kai DHA nauda sveikatai tapo žinoma ir gydytojai ėmė rekomenduoti omega-3 savo pacientams, iškilo keletas problemų. Naudoti šalto vandens žuvis DHA ir tikėtis, kad žmonės suvartos vieną gramą per dieną, tapo netvaru.

Be to, vegetarai nejaukiai vartojo papildą, gautą iš žuvies, tačiau jiems taip pat reikėjo omega-3.

Tyrėjai suprato, kad reikia atsakyti į šaltinį – turtingus dumblius. Jie pradėjo ieškoti mikroskopinių dumblių, iš tikrųjų gaminančių DHA. Užuot gavę riebalų rūgštis iš žuvų, valgiusių EPA ir DHA dumblius, jie manė, kad pradėkite gaminti DHA dumblius ir laikykite žuvis joje!

Šiuos dumblius, jie sužinojo, galima auginti ūkyje ir gauti tvarų DHA, kuris taip pat yra vegetariškas, košerinis ir ekologiškas. Šis iš dumblių gautas DHA vadinamas dumblių aliejumi, ir dabar jis dedamas į maisto produktus, siekiant užtikrinti, kad mityboje tvariai ir humaniškai gautume pakankamai omega-3.

Mokslininkai norėjo įsitikinti, kad žmonės gauna geros kokybės omega-3, ir buvo atlikti tyrimai, įrodantys, kad dumblių aliejus yra toks pat veiksmingas kaip riebalų rūgštys, esančios šalto vandens žuvyse.

2008 m. Tyrimas, paskelbtas Amerikos dietologų asociacijos leidinys įvertintas dumblių aliejaus kapsulių ir aliejaus poveikis maistinių medžiagų supakuota lašiša; tyrėjai norėjo suprasti, ar dviejų rūšių dumblių aliejus lygiaverčiai veiktų plazmą ir eritrocitus. Rezultatai parodė, kad dumblių aliejaus DHA kapsulės ir virta lašiša yra biologiškai ekvivalentiškos.

Paskelbta dar viena 2014 m. Mokslinė apžvalga Kritinės apžvalgos maisto moksle ir mityboje nustatė, kad dumblių aliejus yra veiksmingas alternatyvus DHA šaltinis; tyrimai parodė, kad nurijus dumblių aliejų žymiai padidėjo kraujo eritrocitų ir plazmos DHA. Tai paskatino būsimus tyrimus, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama žmonėms, kuriems reikia omega-3 riebalų rūgščių, skirti vegetariški variantai.

Susijęs: 6 fitoplanktono nauda sveikatai, kuria netikėsite (# 1 yra pakili!)

Privalumai

1. Palaiko sveiką nėštumą

Omega riebalų rūgštis DHA yra būtina smegenų vystymuisi sveiko veganiško nėštumo metu. Tyrimai parodė, kad kai nėščios moterys vartoja omega-3, tai pagerina vaiko vystymąsi. Omega-3 poreikiai nėštumo metu padidėja, kad būtų lengviau augti smegenis, ypač kai jis pagreitėja antroje nėštumo pusėje.

Mokslininkai, norėdami įvertinti kūdikių, kurių motinos buvo papildytos omega-3 riebalų rūgštimis, palyginti su tomis, kurių nebuvo, išsivystymo neurologinės raidos rezultatus naudojo įvairiais testais, tokiais kaip bendri vystymosi etapai, problemų sprendimas ir kalbos raida.

2004 m. Harvardo medicinos mokyklos ir „Harvard Pilgrim Healthcare“ atliktas tyrimas parodė, kad didesnis motinos DHA vartojimas nėštumo metu suteikė daugiau pirmenybės regėjimo atminimo atminčiai ir aukštesniems žodinio intelekto balams.

Tyrimai su gyvūnais parodė, kad omega-3 riebalų rūgščių, kurių yra dumblių aliejuje, trūkumas nėštumo metu yra susijęs su regėjimo ir elgesio trūkumais, kurių negalima pakeisti papildant postnatalinį poveikį. Štai kodėl gairėse nėščioms moterims rekomenduojama suvartoti mažiausiai 200 miligramų DHA per dieną.

2. Didina akių sveikatą

Smegenys ir akis yra labai praturtintos omega-3 riebalų rūgštimis, kurios šiuose audiniuose kaupiasi vėlyvo vaisiaus ir ankstyvojo naujagimio gyvenimo metu. A mokslinė apžvalga Sveikatos priežiūros tyrimų ir kokybės agentūros (JAV) atlikta ataskaita teigia, kad „klinikiniai tyrimai tik subraižė paviršių, siekiant suprasti galimą omega-3 riebalų rūgščių suvartojimo naudą kaip pagrindinę ar antrinę profilaktiką akių sveikatai“.

Yra žinoma, kad tinklainėje yra labai didelis DHA lygis, o DHA vaidmuo gali būti susijęs su jo biofiziniu poveikiu ląstelės membranai. Manoma, kad DHA gali moduliuoti su membrana susijusių fermentų, atsakingų už ląstelių funkcijos palaikymą, aktyvumą. Tai taip pat gali reguliuoti membranos transportavimo sistemų receptorius ir kinetiką.

Geltonosios dėmės degeneracija yra būklė, susijusi su regėjimu, susijusiu su amžiumi ir neryškia rega, susijusi su geltonosios dėmės ar akies centro pažeidimu. Tai gali atsirasti dėl senėjimo, blogo virškinimo, rūkymo, aukšto kraujospūdžio, UV spindulių poveikio ir mažai daržovių turinčios dietos. A natūralus geltonosios dėmės degeneracijos gydymas yra omega-3 riebalų rūgščių kapsulės, kuriose yra DHA, nes tai padeda sumažinti akispūdį.

3. Palaiko širdies ir kraujagyslių sveikatą

Dumblių aliejus padeda reguliuoti širdies plakimą, sumažinti kraujospūdį, sumažinti kraujo krešulių susidarymą ir sumažinti bendrą uždegimą; tai sumažina infarkto ir insulto riziką. Dumblių aliejus taip pat padeda sumažinti trigliceridų ir MTL cholesterolio kiekį.

2012 m. Tyrimas, paskelbtas Mitybos žurnalas nustatė 11 atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų su 485 sveikais dalyviais ir įvertino dumblių aliejaus DHA papildymo ir širdies bei kraujagyslių ligų rizikos veiksnių ryšį. Rezultatai rodo, kad DHA papildai iš dumblių aliejaus gali sumažinti trigliceridų kiekį serume ir padidinti DTL cholesterolio bei MTL cholesterolio kiekį asmenims, neturintiems koronarinės širdies ligos.

Kas yra dumblių aliejus?  - daktaras Kirvis

4. Padeda pažinimo vystymuisi ir funkcijai

Omega-3 maisto produktai yra svarbūs pažinimo vystymuisi ir funkcijai. Smegenys yra daugiausia pagamintos iš riebalų ir ypač gerai veikia esant dideliam DHA kiekiui, kuris padeda smegenų komunikacijos procesams ir sumažina uždegimą, kuris gali padėti sulėtinti senėjimą.

DHA taip pat reikalingas funkciniam smegenų vystymuisi kūdikiuose ir normaliai smegenų funkcijai palaikyti suaugusiems. Į dietą įtraukus gausų DHA, pagerėja mokymosi gebėjimai, o DHA trūkumai yra susiję su mokymosi trūkumais.

Kita įdomi dumblių aliejaus ir kitų DHA maisto produktų nauda yra tai, kad jie gali sumažinti nerimo ir depresijos simptomus. Europos neurologijos žurnalas neseniai paskelbė tyrimą, kuris parodė, kad aliejus, kurio sudėtyje yra omega-3, panaikino visus į nerimą ir depresiją panašius elgesio pokyčius, kuriuos sukėlė žiurkės.

5. Pagerina atmintį

Tyrimai parodė, kad didesnis omega-3 aliejų suvartojimas žymiai sumažina Alzheimerio ligos ir kraujagyslių demencijos dažnį; tokie aliejai kaip dumbliai taip pat pagerina demencijos paveiktų žmonių gyvenimo kokybę ir atmintį.

Alzheimerio liga yra smegenų sutrikimas, palaipsniui sukeliantis atminties praradimą, demenciją ir ankstyvą mirtingumą. Atminties praradimas atsiranda, kai smegenyse susidaro apnašos.

2012 m. Tyrimas, paskelbtas Alzheimerio ligos žurnalas nustatė, kad omega-3 riebalų rūgščių papildai pagerino pažinimo funkciją; šis poveikis pasirodė didesnis žiurkėms, palyginti su pelėmis, ir vyrams, palyginti su patelėmis. Riebalų rūgščių papildai taip pat sumažino neuronų praradimą, ypač gyvūnų patelėms.

6. Sumažina uždegimą

Preliminarūs tyrimai rodo, kad omega-3 gali padėti pagerinti osteoartrito ir sąnarių skausmo simptomus. Uždegiminė žarnyno liga taip pat gali būti palengvinta papildant omega-3.

Kadangi šiandien žmonės, vartojantys įprastą amerikietišką dietą, nedidina omega-3 kiekio, kad subalansuotų padidėjusį omega-6 kiekį, kurį jie vartoja reguliariai, kilo lėtinių ligų ir uždegiminių procesų antpuolis. Sumažindami uždegimą, kuris yra daugelio ligų priežastis, naudodami dumblių aliejų ar omega-3 papildus, jūs savo kūną pastatote į tokią būklę, kuri yra palanki gydymui nuo šių ligų ir kitų sveikatos sutrikimų.

Viena uždegiminė būklė yra osteoartritas, atsirandantis, kai nusidėvi sąnarių kremzlės, sukelia uždegimą ir skausmą. Šis artritas paprastai pasireiškia sąnariuose, kuriuos dažniausiai naudojame, pavyzdžiui, keliuose, klubuose, stubure ir rankose. Sumažindamas sąnarių uždegimą, dumblių aliejus tarnauja kaip a natūralus artrito gydymas, ir tai žymiai sumažina patinimą ir skausmą.

Kita būklė, kurią natūraliai galima gydyti dumblių aliejumi, yra uždegiminės žarnyno ligos, kurios paprastai sukelia sunkius simptomus, tokius kaip viduriavimas ar virškinimo trakto išopėjimas. Ši liga dažnai gali būti susijusi su daugeliu kitų sveikatos sutrikimų, įskaitant opinį kolitą, Krono ligą ir nutekėjusios žarnos sindromą. Dumblių aliejus gali sumažinti virškinimo trakto uždegimą ir tarnauti kaip IBS dietos gydymas.

Dumblių aliejus ir žuvų taukai

Dvi pagrindinės priežastys, kodėl dumblių aliejus gali būti geresnis pasirinkimas nei žuvų taukų papildai žuvų naudojimas aliejui nėra tvarus ir daro didelę įtaką vandenynams, o žuvų taukai gali apimti teršalus.

Jungtinių Tautų duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį komercinių žuvų populiacijos menkių, jūrų lydekų, juodadėmių menkių ir plekšnių šiaurės Atlanto regione sumažėjo net 95 proc. Tai paskatino raginti imtis skubių priemonių, kai kuriose vietovėse netgi rekomenduojama nulinis laimikis, kad būtų galima atkurti išteklius.

Remiantis Maisto ir žemės ūkio organizacijos skaičiavimais, daugiau nei 70 procentų pasaulio žuvų rūšių yra visiškai išnaudojamos arba išeikvojamos. Dramatiškas žalingų žvejybos būdų išplitimas visame pasaulyje sunaikina jūrų žinduolius ir visas ekosistemas. Tyrimai prognozavo, kad jei žuvies pramonė tęs savo kelią, 2048 m. Pasaulio žuvų populiacijos visiškai žlugs.

Žuvys gali kaupti toksinus, tokius kaip gyvsidabris, dioksinai ir polichlorinti bifenilai (PCB); be to, sugedę žuvų taukai gali gaminti peroksidus. Nors žuvies porcijoje gali būti nuo 10 iki 1 000 milijardo gyvsidabrio dalių, nerasta, kad žuvų taukų papilduose būtų panašus gyvsidabrio kiekis, nes jie paprastai yra išgryninti.

Tyrimai rodo, kad neišgrynintuose žuvų taukų papilduose yra nesaugių aplinkos teršalų, tačiau 80 proc. Žuvų taukų papildų bendrovių patvirtina, kad jos laikėsi griežčiausių JAV …

Parašykite komentarą