Koloidinė avižinių dribsnių nauda, ​​naudojimo būdai, šalutinis poveikis ir dar daugiau

Koloidinis avižiniai dribsniai - daktaras Axas

Kas yra koloidinis avižiniai dribsniai? Tai yra smulkiai sumalta forma avižos kuris buvo naudojamas šimtmečius odos sveikatai gerinti. Jis gali būti naudojamas lokaliai kaip apsauginis, raminantis drėkiklis, prausiklis ir niežulį malšinanti priemonė. Tai taip pat nuostabu sveikatai, ypač odos sveikatai, dėl savo antioksidacinių ir priešuždegiminių gebėjimų. (1) Dėl šių priežasčių nenuostabu, kad šiandien lengvai rasite koloidinių avižinių dribsnių visose kūno priežiūros priemonėse, pradedant muilu ir šampūnais, baigiant skutimosi geliais ir losjonais.

Aš tuoj pasakysiu kodėl skanūs avižiniai dribsniai yra ne tik nuostabus ateinantiems pusryčiams, bet ir puikus jūsų medicinos spintelės priedas. Jūs netgi galite patys pasigaminti koloidinių avižinių dribsnių, kuriuos naudosite voniose, veido kaukėse ir valikliuose. Moksliškai įrodyta, kad tai pagerina visų tipų odos problemas, įskaitant egzemą, psoriazę, nudegimas saulėje, klaidų įkandimai, dilgėlinė ir bėrimai. Be to, tai saugu ir vaikams bei augintiniams!

Kas yra koloidinis avižiniai dribsniai?

Koloidiniai avižiniai dribsniai yra natūralus produktas, gaunamas malant avižų grūdus (Avena sativa) į labai smulkius miltelius. Malindami avižas, jie gali būti tolygiai išsibarstę ir visiškai įmaišyti į vonią arba į įvairias odos priežiūros priemones. Moksliškai žinoma, kad koloidinis avižiniai dribsniai turi sudėtingą cheminį makiažą, įskaitant baltymus, lipidus, polisacharidus, flavonoidai, vitaminų ir mineralų. Ši speciali avižinių dribsnių forma ilgą laiką naudojama odos priežiūroje dėl valančių, drėkinančių, antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. (2)

Ar galite valgyti koloidinius avižinius dribsnius? Jis nėra skirtas vidiniam naudojimui, tačiau paprastas, grynas koloidinis avižinis dribsnis iš tikrųjų yra tas pats, kas paprastos avižos; jie yra tik avižos, sumaltos, miltelių pavidalo. Taigi koloidinis avižinis dribsnis tikrai yra skirtas vietiniam vartojimui, tačiau jei jį sukursite namuose susmulkindami savo pusryčių avižas, tada taip, jūs naudojate visiškai valgomą odos priežiūros produktą, kuris yra gana nuostabus grynumo ir saugumo požiūriu! Jūs tikrai tiksliai žinote, kas vyksta ant jūsų odos.

Vietiniam vartojimui koloidinių avižinių dribsnių paruošimas yra standartizuotas Jungtinių Valstijų farmakopėjos. Teigiama, kad įvairius klinikinius koloidinių avižinių dribsnių privalumus lemia jo „cheminis polimorfizmas“. Kreditas už jo gebėjimą padėti odai išlaikyti drėgmę ir išgydyti sausumą yra didelis beta-gliukano ir krakmolo koncentracija, o jo valymo gebėjimą lemia jo saponino kiekis. Ką apie jo antioksidacines ir priešuždegimines savybes? Taip būtų dėl to, kad avižų dribsniuose yra įvairių rūšių fenolių, kurie yra naudingi junginiai, natūraliai randami augaluose. Šie avižinių dribsnių fenoliai taip pat įspūdingai žinomi kaip stiprūs ultravioletinių spindulių absorbentai.

Susijęs: Avižinių dribsnių mityba: 6 nuostabūs privalumai ir kaip tai padaryti

Nauda sveikatai

  1. Sumažina atopinio dermatito (egzemos) simptomus
  2. Gydo psoriazę
  3. Palengvina saulės nudegimą
  4. Padeda valdyti išbėrimus ir klaidų įkandimus
  5. Gerina sausą, sudirgusią odą
  6. Natūraliai gydo avilius
  7. Pagerina augintinių odos sveikatą

1. Sumažina atopinio dermatito (egzemos) simptomus

Atopinis dermatitas, dar vadinamas egzema, buvo įrodyta daugelyje tyrimų, kuriuos galima pagerinti vietiškai naudojant koloidines avižines dribsnius. Dviejų klinikinių tyrimų, paskelbtų 2017 m., Rezultatai Dermatologijos vaistų žurnalas pademonstruokite, kaip vien 1 proc. koloidinio avižinių dribsnių kremo naudojimas veiksmingai sumažino lengvo ar vidutinio sunkumo atopinio dermatito simptomus. (3)

Kitas 2016 m. Paskelbtas klinikinis tyrimas parodė, kad „buvo nustatyta, kad koloidinių avižinių dribsnių ekstraktai sukelia genų, susijusių su epidermio diferenciacija, sandariais sujungimais ir lipidų reguliavimu odoje, ekspresiją ir suteikia pH buferinę galią“. Šis tyrimas apžvelgė koloidinio avižinių dribsnių tepimo poveikį 50 sveikų moterų, kurių apatinių kojų oda buvo vidutiniškai ar sunkiai sausa. Ką rado tyrėjai? Tiriamiesiems kliniškai pagerėjo sausumas, drėgmės lygis ir odos barjerų sveikata. Apskritai, koloidinis avižiniai dribsniai ne tik pagerina sausumą, bet ir sustiprina odos barjerą. (4)

Atliekant tyrimus naudojant gyvūnų modelius, taip pat paskelbtus Dermatologijos vaistų žurnalasĮrodyta, kad avenantramidai yra pagrindiniai avižose esantys polifenoliniai antioksidantai, galintys nuraminti uždegimą ir niežėjimą. (5)

2. Gydo psoriazę

Apnašų psoriazė, labiausiai paplitusi forma psoriazė, sukelia raudonus, žvynuotus odos dėmelius ant kūno, kurie gali būti niežti ir skausmingi. Ar maudymasis avižose naudingas psoriazei? Kaip ir egzema, koloidiniai avižiniai dribsniai buvo nustatyti kaip naudinga natūralaus psoriazės gydymo forma dėl būdingų priešuždegiminių ir drėkinamųjų savybių, rodo Luisvilio universiteto Dermatologijos skyriaus tyrimai. (6)

3. Palengvina saulės nudegimą

Visada geriausia vengti saulės nudegimų ir naudoti a natūralus kremas nuo saulės, tačiau kartais, kad ir kaip stengtumėmės, praleidę laiką lauke, oda apdegsta. Koloidiniai avižiniai dribsniai gali vėl gelbėti padėdami nuraminti paraudimą, uždegimą, niežėjimą ir skausmą, dažnai lydintį deginantis saulėje. (7)

Koloidinius avižinių dribsnių miltelius galite sumaišyti su vandeniu, kad gautumėte pastą, ir tepti juos susirūpinimą keliančiose vietose. Arba, jei plotas yra tikrai didelis, tikriausiai geriausia pasinerti į švelnią avižinių dribsnių vonią (daugiau apie jų gaminimą rasite tolesniame šio straipsnio skyriuje!). (8)

4. Padeda valdyti išbėrimus ir klaidų įkandimus

Nesvarbu, ar jūs kovojate su bėrimu dėl nuodų gebenių, nuodingų ąžuolų ar nuodų žagrenis, koloidinis avižiniai dribsniai gali tikrai padėti nuraminti niežulį ir uždegimą, kurį patiriate šiuo metu. Tas pats pasakytina apie įkyrus klaidų įkandimus!

Kai oda niežti ir dirgina, jos pH lygis gali būti per didelis arba per žemas. Koloidiniai avižiniai dribsniai veikia kaip buferinė medžiaga ir gali padėti normalizuoti odos pH, ypač jei jis per didelis, o tai gali padėti nuraminti niežulį. nuodingų gebenių bėrimai ir klaidų įkandimai. (9, 10)

Koloidinis avižiniai dribsniai - daktaras Axas

5. Gerina sausą, sudirgusią odą

Perskaičius koloidinių avižinių dribsnių naudą iki šiol, esu įsitikinęs, kad jums nebus staigmena, kad ši natūrali medžiaga taip pat yra puikus pasirinkimas odai, kuri paprastai būna sausa ir sudirgusi. Tyrime, paskelbtame 2015 m Dermatologijos vaistų žurnalas, 29 devyni sveiki tiriamieji, kuriems pasireiškė lengvas ar vidutinio sunkumo niežėjimas su vidutinio sunkumo ar sunkia sausa oda ant apatinių kojų, buvo gydomi koloidiniu avižinių dribsnių odos apsauginiu losjonu. Mokslininkai taip pat sukūrė keturis koloidinių avižinių dribsnių ekstraktus, naudodami įvairius tirpiklius.

Jie nustatė, kad ekstraktai sėkmingai sumažino uždegimą skatinančius citokinus in vitroir jie taip pat nustatė, kad gydymas koloidiniu avižų losjonu žymiai pagerino odos sausumas, pleiskanojimas, šiurkštumas ir niežėjimo intensyvumas. (11)

6. Natūraliai gydo avilius

Dilgėlinė yra nemaloni uždegiminė odos liga, dažniausiai pasireiškianti alergine reakcija, kurios metu organizme išsiskiria histaminas ir odos paviršiuje atsiranda raudoni, iškilę, niežtintys nelygumai. Koloidinis avižiniai dribsniai yra puikus pasirinkimas natūralus avilio gydymas.

Tyrimai rodo, kad avižos turi būdingų priešuždegiminių ir antihistamininių gebėjimų, įskaitant Londono karališkosios ligoninės Dermatologijos, bartų ir Londono NHS tresto tyrimų tyrimus. Jų avenantramidai iš tikrųjų gali slopinti uždegimą skatinančių citokinų ir histamino išsiskyrimą, todėl koloidiniai avižiniai dribsniai gali būti tokie naudingi dilgėlinės atvejais. Be to, vietinių koloidinių avižinių dribsnių vartojimas gali sumažinti abejotinų kortikosteroidų poreikį ir vartojimą. (12)

7. Pagerina augintinių odos sveikatą

Ar jūsų šuo ar katė kovoja su sausa ir niežtinčia oda? Jiems gali padėti ir avižiniai dribsniai! Ieškokite natūralių odos priežiūros produktų, kuriuose būtų koloidinių avižinių dribsnių. Taip pat galite jiems suteikti koloidinę avižinių dribsnių vonią, kuri padės pagerinti jų odos sveikatą. (13)

Istorija

Koloidinis avižiniai dribsniai labai ilgai naudojami dermatologijoje. Tiesą sakant, jis buvo naudojamas šimtmečius kaip raminanti priemonė palengvinti niežėjimą ir dirginimą susijęs su įvairiomis odos ligomis, susijusiomis su nenormaliu sausumu.

Seniausi avižų grūdai buvo rasti Egipte ir datuojami 2000 m. Pr. Kr. Manoma, kad avižiniai dribsniai yra ne tik maisto produktas, bet ir romėnų laikai. XVII amžiaus pradžioje avižos pirmą kartą buvo atvežtos į Šiaurės Ameriką. 4-ajame dešimtmetyje buvo išleista literatūra, skirta parodyti avižinių dribsnių gebėjimą pagerinti odos sveikatą ir sumažinti niežėjimą. 1945 m. Buvo pagaminti pirmieji paruošti naudoti koloidiniai avižiniai dribsniai, smulkiai sumalant avižas ir jas virinant koloidinei medžiagai išgauti. Penktojo dešimtmečio koloidinių avižinių dribsnių tyrimai atskleidė tiriamus asmenis, kurie pranešė, kad avižiniai dribsniai padaro jų odą „šilkine“ ir „minkštesne“.

Greitai pirmyn iki 1989 m., Kai Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino koloidinį avižinį dribsnį kaip saugų ir veiksmingą be recepto apsaugantį vaistą, kol bus standartizuota jo sudėtis ir koncentracija. Galiausiai 2003 m. FDA patvirtino koloidinius avižinius dribsnius kaip ingredientą, naudojamą kaip odos apsauginė priemonė. (14)

Kaip naudoti

Kas yra koloidinė avižinių dribsnių vonia? Tai tiesiog vonia, kurioje yra koloidinių avižinių dribsnių. Norėdami sukurti koloidinę avižinių dribsnių vonią nuo egzemos ar bet kokių kitų odos problemų, paleiskite drungną (ne karštą!) Vonią, o voniai pildantis, po tekančiu vandeniu įpilkite maždaug vieną puodelį avižinių dribsnių. Mirkykite šiltame, pieniškame vandenyje maždaug 10–15 minučių. Išdžiūvę, odą galite patepti koloidiniu avižinių dribsnių arba koloidiniu avižinių dribsnių kremu.

Kokie yra avižinių dribsnių vonios pranašumai? Avižinių dribsnių vonia leidžia panardinti visą kūną ir beveik visą odą į odą atstatantį koloidinių avižinių dribsnių gėrį. Ar nusiplaunate po avižinių dribsnių vonios? Jei jaučiatės per daug padengtas ar lipnus, galite nuskalauti drungnu vandeniu. Nepamirškite nusausinti švelniai glostydami odą, o ne trindami odą, o tai gali sustiprinti odos problemas.

Labai lengva pasidaryti koloidinę avižinių dribsnių kaukę veidui ar bet kuriai kitai kūno vietai. Paprasčiausiai avižinius dribsnius sumaišykite su pakankamu kiekiu vandens. 10–20 minučių tepkite ant švarios, sausos odos. Jei ją naudojate kaip veido kaukę spuoguotai odai, taip pat galite pridėti kitų ingredientų, pavyzdžiui, arbatinį šaukštelį žalio medaus ir keli brūkšneliai cinamono, kad padidintų antibakterinius kaukės sugebėjimus.

Kaip namuose pasigaminti koloidinių avižinių dribsnių yra labai paprasta! Tiesiog paimkite nevirtas, sveikas avižas ir virtuviniu kombainu ar prieskonių malimo mašina paverskite jas labai rasta pudra. Tada galite juos naudoti vonioje, veido kaukėje ir pan.!

Rizika ir šalutinis poveikis

Koloidinis avižiniai dribsniai laikomi saugiais daugumai žmonių. Iš jo galima patirti odos bėrimą. Jei atsiranda bėrimas, nutraukite vartojimą. Jei turite glitimo netoleravimas ar jautrumas, norint naudoti namines koloidines avižų košes, svarbu naudoti tikrai be glitimo turinčias avižas. (15)

Priešingu atveju nėra daug žinomų koloidinių avižinių dribsnių šalutinių poveikių. Tyrimų serijoje buvo išbandytas asmens priežiūros produktų, kurių sudėtyje yra avižinių dribsnių, (įskaitant valymo priemones, kremus ir losjonus), poveikis jautriai ir jautriai odai. Tyrėjai nustatė, kad avižinių dribsnių turinčios asmens priežiūros priemonės turi labai mažą dirginimo potencialą ir labai mažą alergizavimo jautrumą. 2012 m. Paskelbtuose tyrimuose vartotojai nepranešė apie alergiją 445 820 avižinių dribsnių turinčių produktų, parduodamų per trejus metus. Apskritai tai paprastai laikoma saugiu ir veiksmingu aktualių produktų ingredientu. (16)

Paskutinės mintys

  • Koloidinis avižiniai dribsniai gaminami iš smulkiai sumaltų …

Parašykite komentarą