Ar Keto dieta jums tinka?

Ar Keto mityba jums tinka?

Ar jums įdomu numesti svorio? Ar esate pavargę nuo dietų, kurios skatina mažai riebalų arba jų nėra, o jūsų mėsa yra riebi? Gali būti, kad gerai apsvarstysite galimybę įgyvendinti keto maisto planą – naują vaiką. Patvirtinta daugybės įžymybių, įskaitant Halle Berry, LeBroną Jamesą ir Kim Kardashian, be kita ko, dietologai ir gydytojai daug diskutavo apie keto maisto režimą. Ar įdomu, ar keto maisto planas jums yra saugus ir tinkamas?

Kokia vis dėlto yra ketogeninio svorio metimo programa?

Turite žinoti, kad organizmas funkcionavimui naudoja cukrų pagal glikogeno rūšį. Keto mityba, kurios cukrus yra labai ribotas, verčia jūsų kūną naudoti riebalus kaip kurą, o ne cukrų, nes jis negauna pakankamai cukraus. Kai organizmas negauna pakankamai cukraus degalams, kepenys yra priverstos turimus riebalus paversti ketonais, kuriuos organizmas naudoja kaip kurą – taigi terminas ketogeninis.

Ši mityba yra riebi mityba su vidutiniu baltymų kiekiu. Priklausomai nuo jūsų suvartojamo angliavandenių kiekio, organizmas pasiekia ketozės būseną mažiau nei kas savaitę ir ten lieka. Kadangi organizme kurui naudojami riebalai, o ne cukrus, krūvio praradimas yra dramatiškas, be jokių tariamų kalorijų apribojimų.

Keto mityba yra tokia, kad jums reikia ketinti 60-75% dienos energijos gauti iš riebalų, 15-30% baltymų ir tik 5-10% iš angliavandenių. Paprastai tai reiškia, kad per dieną galite suvalgyti tik 20–50 gramų angliavandenių.

Ką galite valgyti pagal šį svorio mažinimo planą?

Maisto planas yra labai riebus maistas, panašus į Atkinsą. Nepaisant to, gali būti labiau pabrėžiami riebalai, paprastai „gerieji“ riebalai. Keto svorio mažinimo plane galite turėti

Alyvuogių aliejus

Kokosų aliejus

Riešutų aliejai

Sviestas

Ghee

Žole šeriama jautiena

Vištiena

Žuvis

Skirtinga mėsa

Pilnas riebus sūris

Kiaušiniai

Kremas

Lapiniai žalumynai

Ne krakmolingos daržovės

Riešutai

Sėklos

Taip pat galite gauti daugybę užkandžių, kurios gali būti skirtos keto sekėjams. Kaip galbūt matote iš šio sąrašo, vaisiai yra ribojami. Jūs galite turėti mažai cukraus turinčių vaisių ribotą kiekį (daugiausia uogų), tačiau turėsite atsisakyti mėgstamų vaisių, nes jie visi yra saldūs ir (arba) krakmolingi.

Šis svorio metimo planas nesudaro jokios formos grūdų, krakmolingų daržovių, pavyzdžiui, bulvių (ir visų gumbų), be cukraus ar saldumynų, be duonos ir pyragų, be pupelių ir lęšių, be makaronų, be picos ir mėsainių bei labai nedaug alkoholio. Tai taip pat reiškia, kad negalima kavos su pienu ar arbatos su pienu – tiesa, nėra pieno ir ledų bei pieno pagrindo desertų.

Daugelis iš jų turi problemų, nes galite gauti be angliavandenių makaronų ir picų, galite turėti žiedinių kopūstų ryžių, o dabar yra net valgymo vietų, kurios tinka keto mėgėjams.

Kokie yra keto svorio mažinimo plano pranašumai?

Jei įdomu, ar ši svorio metimo programa yra saugi, jos šalininkai ir žmonės, pasiekę svorio metimo tikslus, tikrai sutiks, kad ji yra saugi. Tarp daugelio keto valgymo režimo privalumų galite numatyti:

Svorio trūkumas

Sumažintas cukraus šuolis arba jo nėra

Raginimas kontroliuoti maistą

Priepuolius kontroliuojantis poveikis

Kraujospūdis normalizuojasi pacientams, kurių kraujospūdis yra aukštas

Sumažinti migrenos priepuoliai

2 tipo cukriniu diabetu sergantys pacientai, kuriems taikomas šis valgymo režimas, gali sumažinti vaistų kiekį

Kai kurie privalumai tiems, kuriuos paveikė vėžys

Be pirmųjų 4, gali būti nepakankamai įrodymų, patvirtinančių jo veiksmingumą, arba bet kokiu kitu atveju skirtingiems negalavimams, nes ilgesnį laiką reikia daugiau analizuoti.

Ar yra koks nors svorio metimo plano šalutinis poveikis?

Iš pradžių pradėdami keto svorio mažinimo planą, galite kentėti nuo vadinamojo keto gripo. Šie požymiai negalėjo atsitikti visiems žmonėms ir dažnai prasideda praėjus kelioms dienoms po svorio metimo plano, kai jūsų kūnas yra ketozės būsenoje. Tarp šalutinių poveikių yra:

Pykinimas

Mėšlungis ir pilvo skausmas

Galvos skausmas

Vėmimas

Viduriavimas ir (arba) vidurių užkietėjimas

Mėšlungis

Galvos svaigimas ir prasta koncentracija

Nemiga

Angliavandenių ir cukraus potraukis

Tai gali užtrukti iki savaitės, kol jūsų kūnas pripras prie naujo svorio mažinimo plano režimo. Pradėdami keto maisto planą, jūs taip pat galite patirti kitų problemų – galite pastebėti, kad jūsų šlapinimasis yra padidėjęs, todėl svarbu, kad jūsų savijauta būtų gerai hidratuota. Keto kvėpavimas taip pat gali jus kankinti, kai jūsų kūnas pasiekia optimalią ketozę ir jums reikia dažniau plauti burną ar valyti dantis.

Jei jums patiko šis įrašas, taip pat norėtumėte gauti daugiau informacijos apie įprastas keto dietos apžvalgas, maloniai apsilankykite mūsų svetainėje.

Parašykite komentarą