3 virškinimo sutrikimai, kurie daro įtaką svorio kitimui

Daugelis skaitytojų žino, kad sveika ir subalansuota mityba yra neatsiejama geros savijautos dalis. Tačiau kartais viskas slysta iš rankų, prisižiūrėti savo mitybos neturime laiko, jaučiamės pavargę, o svarstyklės pradeda rodyti nemalonius rezultatus. Ir kas galėjo lemti tokius pokyčius? Atspėjote – virškinimo sutrikimai.

Jeigu skaičiai ant svarstyklių keičiasi ir jūs nesate tikri kodėl, štai 3 dažniausiai pasitaikantys virškinimo sutrikimai lemiantys tokius pokyčius:

Refliuksas

Gastroezofaginis refliuksas sukelia skausmingą deginimo pojūtį arba rėmenį apatinėje krūtinės dalyje, kai skrandžio rūgštis pakyla atgal į stemplę. Žmonėms, kenčiantiems nuo jo, pasakymas „valgau, kad jausčiausi geriau“ įgauna visiškai naują prasmę, nes valgymas iš tikrųjų gali padėti sumažinti skausmą. Valgymas suteikia laikiną palengvėjimą, nes tiek valgomas maistas, tiek seilės, iš tikrųjų neutralizuoja rūgštį. Vienintelė problema? Suvirškinus maistą, visi simptomai – vidurių pūtimas, pykinimas ir žagsulys, kurie neišnyks – linkę atsinaujinti, ir jie dažniausiai būna agresyvesni dėl rūgšties gamybos. Susidūrę su šia problema, žmonės yra linkę persivalgyti ir taip priaugti papildomo svorio.

Bakterijų išvešėjimas

Neišsigąskite šio žodžio. Iš tiesų, mūsų žarnyne yra daugybė gerųjų bakterijų, kurios vaidina lemiamą vaidmenį sveikatos būklėje, mažindamos uždegimą ir kontroliuodamos svorį. Vis dėlto, kaip ir viskas gyvenime, jų skaičius turi būti subalansuotas. Padidėjus jų kiekiui (atsiradus plonųjų žarnų išvešėjimo sindromui (SIBO)) svoris gali pradėti augti dėl dviejų priežasčių:

Pirma, bakterijos gali gaminti metano dujas, kurios sulėtina bendrą plonosios žarnos veiką ir taip organizmas pasisavina daugiau kalorijų nei įprastai. Antra, SIBO gali sulėtinti medžiagų apykaitą ir paveikti jūsų atsparumą insulinui ir leptinui, kurie abu padeda reguliuoti alkį ir sotumą. Tokiu atveju pacientai trokšta angliavandenių, o sotumo nepajaučia net valgydami itin maistingą patiekalą.

Peptinės opos

Šios nemalonios žaizdos, išsivysto skrandžio ar plonosios žarnos gleivinėje, dažniausiai dėl H. Pylori bakterijos atsiradimo. Kaip ir sergant refliuksu, valgant maistą, gali palengvėti skausmingi simptomai, tokie kaip vidurių pūtimas ir nuolatinis pykinimas. Valgant, opos laikinai padengiamos apsaugine danga ir taip yra neutralizuojama skrandžio rūgštis.

Augantis svoris nepatinka nei vienam iš mūsų, tačiau, turbūt jau supratote, tai dažniausiai yra kitos problemos pasekmė. Tad skirkite laiko savo savijautos analizei, o jeigu pasireiškia sunkesni simptomai tokie kaip vėmimas (ir vėmimas krauju), pasunkėjęs kvėpavimas ar apetito pokyčiai kreipkitės į savo gydytoją arba pasinaudokite gastroenterologo konsultacija.

Parašykite komentarą